Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přípravná utkání - podzim 2008

12. 8. 2008

Neděle 13.7.2008

doma - FK Luhačovice (1.A. třída)

- výsledek  2:6  (poločas 2:1)

Branky : Václav Tomšů  2x

V prvním přípravném utkání jsme nastoupili z plné zátěže proti loňskému účastníku Župního přeboru z lázeňského města a úvod zápasu vůbec neukazoval rozdíl dvou tříd mezi oběma soupeři a domácí hráči si vytvářeli proti zkušenému soupeři šance jako na běžícím pásu a první půle skončila výsledkem 2:1 pro Nevšovou, což bylo pro Luhačovjany ještě hodně milosrdné. Klíčový okamžik zápasu se odehrál ve 40. minutě, kdy po nešetrném zákroku soupeře musel odstoupit nejlepší hráč domácích Petr Šoman a po improvizacích v sestavě se ve druhém poločasu projevila větší zkušenost hráčů Luhačovic a Ti po někdy laciných brankách vývoj skóre ve druhé půli otočili a dokráčeli v pohodě k vítězství.Domácí celek doplněný o nadějné dorostence ve druhé půli nestačil fyzicky, ale pro mladé hráče to byla zajímavá zkouška ohněm v jejich začínající fotbalové kariéře.
Výkon domácího týmu především v první půli byl sympatický a ve velmi dobrém světle se představil obránce Jiří Sotolář a své si uhrála také další nová akvizice týmu Petr Malina.
Domácí výběr bude zkoušet další adepty na jednotlivé posty a kádr týmu by se měl rozšířit o další hráče !

Sestava - Št.Satin - P.Malina, J. Sotolář, J. Boráň, J. Srcháček, P. Rak, T. Münster, M. Kudelka, M. Červenka, V. Tomšů, P. Šoman (střídali R. Vacula, L. Sudek, P. Pešek, T. Hrdek a V. Marcaník)

  

sobota 19.7.2008

doma 17,00 - FC TESCOMA Zlín - Internacionálové

- výsledek 4:2 (1:0)

Branky : Václav Tomšů 2, Petr Šoman a Marek Kudelka

Utkání proti velmi zkušenému soupeři začal náš tým nebojácně a výsledkem snažení bylo břevno zlínské svatyně po střele Šomíka. Mužstvo dobře kombinovalo a předčilo soupeře především v rychlosti a pohybu, internacionálové Zlína hrozili spíše ze standartních situací, kde kralovali vysocí Klhůfek a Bartl. Smolařem prvního poločasu byl především Peťa Šoman, kterého několikrát skvěle vychytal po samostatných nájezdech zlínský brankář Vít Pavelka.
Náš celek šel do vedení po střele Vaška Tomšů, který vzápětí mohl zvýšit na dvoubrankové vedení, ale svoji šanci neproměnil a zlínští mohli vzápětí srovnat po nebezpečné hlavičce Klhůfka.
Skvěle Nevšové vyšel nástup do druhé půle, když během deseti minut vstřelila tři branky po střelách Máry Kudelky, Vaška Tomšů a Petra Šomana, zlínští internacionálové nestačili zachytávat rychlé protiútoky našeho týmu a navíc Jirka Srcháček nastřelil tyč hostující svatyně.
V závěru utkání domácí tým přeci jen zvolnil tempo a zlínští vycítili svoji šanci a postupně zkorigovali výsledek po brankách Šlahaře a Bartla, který se také prezentoval velmi nebezpečnou střelou z trestného kopu.Vítězství Nevšové je zcela zasloužené, kdy oba týmy předvedly velmi slušné výkony, které určitě potěšily i náročného diváka.
V domácím dresu zaujal na postu stopera Petr Malina a také ve velmi dobře hrající formě Marek Kudelka.

Sestava - M. Zavadil - Št. Satin, P. Malina, J. Sotolář, J. Srcháček, M. Houser, M. Kudelka, T. Münster, L. Maňák, V. Tomšů, P. Šoman (střídali - P. Pešek, T. Juriga, M. Pavelka)

 

pátek 25.7.2008

venku 17,30 - TJ Vysoké Pole (III.třída) - výsledkek 3:3 (0:0)

 

branky : P. Juřík, T. Münster a P. Koseček

 

Utkání na půdě ambiciozního týmu vedeného bývalým nevšovským hráčem Jiřím Váňou probíhalo v tréninkovém tempu a na straně Nevšové nastoupila řada dorostenců. kteří však svými výkony příliš nepřesvědčili a klíčová byla především neúčast útočného dua V. Tomšů a P. Šoman a při úzkém kádru se projevily i absence dalších hráčů.
Vysoké Pole se představilo jako velmi bojovný tým s řadou velmi kvalitních mladých talentovaných hráčů, kteří mají svoji fotbalovou kariéru ještě před sebou a v blízké budoucnosti může být celek vysokopolanů štikou III. třídy a poslední jeho výsledky to jen potvrzují.Pro Nevšovou toto utkání mělo přípravný charakter a o své vítězství přišla až brankou v nastaveném čase po zaváhání obrany.Mužstvo potřebuje doplnit o další zkušené hráče a mladí hráči potřebují teprve získat pořádné fotbalové ostruhy a takových zápasů potřebují sehrát podstatně více, ale to nepůjde v rozehrané soutěži.

 

Sestava - Št. Satin - L. Sudek, P. Malina, J. Boráň, J. Srcháček,  L. Pešek, T. Münster, M. Kudelka, L. Maňák, Vl. Marcaník a P. Koseček (střídali P. Juřík a P. Pešek).

 

 sobota 2.8.2008

doma 16,00 - TJ SK Louky (1.B.třída) - výsledek 0:7 (0:4)

Generálka Nevšové se naprosto nevydařila, když v době dovolených absentovalo hned 7 (!) hráčů základního kádru a utkání se odehrálo pouze z povinnosti, navíc nám trenér soupeře zapůjčil 2 jejich dorostence.
V utkání za nevšovský tým však nastoupili na zkoušku dva slovenští hráči z Dubnice nad Váhom - brankář Michal Kiačik a záložník Peter Ďuriš, ale při neúčasti klíčových hráčů to byla víceméně hra kočky s myší, i když i některé naše šance skvěle lapil brankář Louk, pro které to byla dobrá příprava na nadcházející sezonu.V poli byla hra vyrovnaná, ale branky padaly po triviálních chybách našich mladých obránců, kteří špatně pokryvali rychlé útočníky Louk a útočníci se neprosadili ani ve druhém poločasu, i když šancí na vstřelení branky měli opět dostatek.Generálka byla špatná, ale při doplnění kádru a účasti hráčů základní jedenáctky by bylo utkání úplně o něčem jiném....
Utkání se dohrávalo bez jakékoliv motivace domácích a pro vedení to bylo další zamyšlení na další zkvalitnění a především rozšíření hráčckého kádru, na což také v týdnu reagovalo angažováním zkušených hráčů R. Vašičky, Vl. Barcucha, L. Kosečka a P.Janšty a dotáhnout do konce se podařil také přestup J. Sotoláře z otrokovické Jiskry.

Sestava - M. Kiačik - L. Sudek, P. Malina, J. Srcháček, P. Ďuriš, Vl. Marcaník, M. Kudelka, V. Tomšů, P. Koseček a 2 hráči z Louk (střídali T. Juriga a L. Pešek).