Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOMENTÁŘE PODZIM 2017

Nevšová - Valašské Meziříčí B 5-3 (3-3) Stratený-2, Tomšů-2, Karmazín
Konečný - Beňo, Kuric, Foltýn, Munster, Stratený, Vlachynský, Gabko, Vašička, Tomšů, Karmazín
Střídali: Fuksa, Hyžík Jakub
V prvním mistrovském utkání v 1.A. třídě přivítali domácí na své půdě záložní mužstvo třetiligového Valašského Meziřící. Domácí začali svižně do 10. minuty si vytovořili dvě slibné šance, gólman hostů byl však pozorný. Při prvním průniku hostů došlo ke kontaktu v pokutovém území a sudí odpískal pokutový kop, který hosté se štěstím proměnili. Hráče Nevšové tento moment hodně "srazil" a nedokázali se z něj oklepat. Následovala smrtící desetimitovka hostů, kdy po zhrubých chybách v obraně Nevšová inkasovala dvakrát po sobě a ve 24. minutě prohrávala již 3-0 a vypadalo to zle-nedobře :) Vše vzal do svých rukou Tomáš Munster, kdy si šikovně obešel dva hráče soupeře a poslal těžký míč na Vaška Tomšů, ten si dokázal míč zpracovat a i z těžkého úhlu zakončit a korigoval na 1-3. Po této brance všichni domácí zvedli hlavy nahoru a následoval dokonalý obrat. Petr Karmazín si dokázal poradit s hráčem soupeře a nechytatelně vymetl levačkou soupeřovu šibenici a upravil ve 40. minutě na 2-3. Následně Peter Stratený našel přesným centrem Vaška Tomšů a ten hlavou ve 44. minutě utkání vyrovnal.Hosté byli zcela zaskočneni obratem v utkání a do kabin se tak šlo za remízového výsledku 3-3.
Druhá půle začala tlakem domácích, kdy si hned v 50. minutě zápasau Peter Stratený vychutnal dva hráče hostů, následně i gólmana a otočil vývoj utkání na zasloužených 4-3. Po této brance se domácí spíše zatáhli, hru uklidnili, přesto se do slibných šancí dostal Roman Vašička i Michal Gabko. Hosté zahrozili střelou z větší vzdálenosti a trefili tyčku, následná dorážka se minula efektem. Tečku za výtečným utkáním pečitil opět Peter Stratený, kdy se výborně uvolnil Roman Vašička, jeho střelu však gólman hostů kryl, na následnou dorážku z první Petera Strateného již byl krátký. Hráči Nevšové zabojovali a své první utkání v 1A třídě nakonec zvládli. Ukázili sílu mužstva a také to, že nic není ztraceno, když neschází bojovnost a vůle po vítězství. V příštím kole zavítáme v místním derby Valašské Klobouky opět na domácí půdě. Hoši děkujem.

Fotka uživatele TJ SOKOL Nevšová.
 
 
 

Příspěvky

Vidče - Nevšová 3-2 (0-2)

10. 9. 2017

Vidče - Nevšová 3-2 (0-2)
Tomšů, Beňo
Konečný - Beňo, Kuric, Foltýn, Vlachynský, Stratený, Karmazín, Vašička, Fuksa, Gabko, Tomšů
Střídali: Hyžík Jakub
Do Vidče jsme jeli s vědomím, že soupeř na domácí půdě dokáže i "zázraky". Bohužel nám chyběli 3 hráči a na obranné hře to bylo od začátku znát. Přesto jsme hned v úvodu vstřelili první branku, kdy se trefil Vašek Tomšů už v 10. minutě hry. Následně provětral gólmana domácích Roman Vašička, jeho střelu do šibenice však gólman vytlačil na roh. Z rohu, ale padla následující branka, kdy se hlavou nemýlil Svaťa Beňo a zvýšil na 2-0 už ve 12. minutě. I nadále jsme byli lepším týmem a Peter Stratený mohl navýšit naše vedení na 3-0, jeho střelu však gólman domácích kryl. Domácí se oklepali z prvotního náporu a postupně se dostávali do hry. Měli šanci skórovat, trefili tyčku i několik jejich pokusů volalo po brance. Ta do konce první půle nepadla i když jsme značně polevili a nehráli svoji hru.
Hned v úvodu druhé půle jsme si vytvořili šanci, v samostatném průniku však byl Roman Vašička nešetrně faulován za zadu, vzápětí následovala střela Vaška Tomšů do brány, kterou hráč domácích rukou změnil směr, sudí však tyto rozhodující momenty v zápase přehlížel. Stav 0-2 pro nás vydržel až do 75 minuty, i když jsme v druhé půli nehráli jak bychom si představovali, byli jsme bezzubí a nedokázali si vytvořit žádný tlak. Domácí hráli tvrdě, přesto zahrávali řadu trestných kopů, po jednom z nich začala úřadovat dvojice sudích Veselý - Žniva. Již několikátý trestný kop v řadě, kteří domácí zahrávali, dokázal hráč, který po celou dobu stál u tyče v ofsajdu usměrnit do brány. Pomezní sudí Veselý nejdříve zvedl praporek, ktery poté hned stáhl dolů a rozhodčí branku uznal. Nepomohla ani reklamace našeho stopera u pomezního. Branka nás srazila a hosté vycítili, že můžou utkání zvrátit. Nedokázali jsme se vymanit z pokutového území a Vidče zápas po našem nedůrazu vyrovnalo. Domácí by byli zřejmě i spokojeni s plichtou, ale hlavní sudí zjevně ne. Uděloval nesmyslné žluté karty, kdy ani nevěděl který hráč hostů ji už má. Po jedné z nich dokonce vyloučil našeho hráče, protože si myslel, že už jednu kartu má a ukázal mu druhou, následně červenou, pak svůj verdikt změnil a hráč mohl ve hře pokračovat. Pět minut před koncem dokonal svoje dílo a odpískal pokutový kop pro domácí, když k žádnému kontaktu ve vápně nedošlo. Vidče penaltu proměnili a v zápase zvítězili. Každopádně jsme dnes nepodali optimální výkon, brzy jsme se uspokojili vstřelenými góly a nehráli vůbec zodpovědně. V následujícím kole se utkáme na domácí půdě s mužstvem Slušovic.

 

NEVŠOVÁ - ZUBŘÍ

4. 9. 2017

Nevšová Zubří 12-3 (8-0)
Tomšů-4, Karmazín-3, Stratený-2, Vašička-2, Hyžík Jakub
Konečný (Hyžík Jan) - Beňo, Kuric, Foltýn, Vlachynský, Večeřa, Stratený, Karmazín, Vašička, Fuksa, Tomšů
Utkání se hrálo za trvalého deště, ale na dobře připravené hrací ploše to nebylo znát, pouze v místě brankoviště.
Už v páté minutě jsme se ujali vedení, kdy se prosadil Petr Karmazín, následoval náš tlak a za pět minut později zvyšoval Roman Vašička, který dorážel míč do odkryté brány. Pokračovala další pětiminutovka kdy v 15 minutě střelou mezi nohy navýšil skóre zápasu Vašek Tomšů. Hosté byli odevzdaní, bez snahy něco v utkání změnit, nebojovali, víceméně se jen bránili našim průnikům. Do poločasu jsme přidali dalších pět branek, kdy se postupně trefili opět Roman Vašička, Petr Karmazín kompletoval hattrick, dále pak Peter Stratený výstavním volejem a uzavřeli tak skóre na 8-0. Naše obrana byla bezchybná, ale soupeř bezzubý.
Do druhé půle proběhlo střídání, do brány se postavil mladičký odchovanec Honza Hyžík, prostor dostal i jeho bratr v útoku Jakub Hyžík, následně i Michal Gabko. Zvolnili jsme tempo a nechali chvíli hrát i soupeře, který nás za naši laxní hru potrestal v 60 minutě brankou, předtím se ještě blýskl dobrými zákroky v bráně Honza Hyžík. Hosté přidali na důrazu a v 68. minutě upravili na 8-2. Poté následoval samostatný průnik Michala Gabka, který byl v pokutovém území zastaven nedovoleně, nařízený pokutový kop Peter Stratený bez problémů proměnil. Za pět minut na to i hosté dostali výhodu pokutového kopu a upravili skóre na 9-3. Zápas však ještě nekončil, v 80. minutě zaookrouhlil skóre na 10 - Vašek Tomšů druhým hattrickem v utkání. Hosté dohrávali z povinnosti a tak se nám podařilo ještě v 88. minutě skórovat, kdy svoji první branku v této třídě vstřelil Jakub Hyžík a v samotném závěru pak uzavřel skóre zápasu na 12-3 Vašek Tomšů.
Nevšová tak předvedla v této třídě nevídanou přestřelku a upevnila si prvenství v tabulce. Za týden zajíždíme k dalšímu soupeři z Valašska, kdy se historicky poprvé utkáme s mužstvem Vidče.

Fotka uživatele TJ SOKOL Nevšová.
 
 
 

VIGANTICE - NEVŠOVÁ

27. 8. 2017

Vigantice - Nevšová 1-6 (0-3) Večeřa, Tomšů, Beňo, Fuksa, Karmazín, Stratený
Konečný - Beňo, Kuric, Foltýn, Vlachynský, Stratený, Šmigura, Fuksa, Vašička, Tomšů, Večeřa
Střídali: Karmazín, Hyžík Jakub
Poprvé jsme v 1A třídě zajížděli k soupeři a hned k loňskému účatníku krajského přeboru. Soupeř vstoupil do utkání lépe a tvořil hru. Nám stále nám chybí dva hráči základní sestavy, ale postupně jsme s se dostávali do hry. Prvních 20. minut domácí kombinovali, byli lepším týmem a mohli i několikrát skórovat, kdy si vytvořili i gólové příležitosti, které však nevyužili.
My jsmse si v úvodní dvacetiminutovce vytvořili jednu přížitost, kdy po chybě obránce Vigantic, šel Ondra Večeřa sám na gólmana domácích, ale zvolil přihrávku na Vaška Tomšů, k tomu však stihl přistoupit hráč soupeře, který na poslední chvíli zabránil skórovat. Ovšem za pár minut později se situace opakovala, kdy opět Ondra Večeřa, po chybě obrany šel sám na gólmana domácích, tentokrát volil střelu a poslal nás do vedení. Po obdržené brance zůstali domácí zaskočeni a místo předpokládaného tlaku, začali bránit a kupit chyby. Po jedné z nich prošel Roman Vašička do pokutového území, kdy se míč odrazil k nabíhajícímu Vaškovi Tomšů, který zvýšil naše vedení na 2-0. Za dalších 5 minut jsme z rohového kopu uzavřeli poločosavé skóre na 3-0, kdy hlavou usměrnil míč do sítě Svaťa Beňo. Vstřelili jsme tak během 10-ti minut tři branky a do kabin šli spokojeni.
Druhá půle začala naším tlakem, kdy se výborně uvolnil Honza Fuksa, který své samostatné sólo dotáhl do konce a zvýšil naše vedení 4-0 už v 50 minutě zápasu. I nadále jsme diktovali hru, domácí rezignovali a chtěli utkání dohrát spíše z povinnosti. My si vytvořili další slibné příležitosti, Petr Karmazín i Roman Vašička však své vyložené šance nedotáhli do konce. V 70. minutě zápasu se uvolnil Vašek Tomšů, který poslal přesnou přihrávku na volného Petra Karmazína a ten upravil na 5-0. I nadále jsme chtělil hrát a hráli s chutí. Petr Stratený prošel přes půl hřiště a když chtěl svůj průnik korunovat střelou, byl faulován v pokutovém území a nařízen pokutový kop. Ten sám Peter Stratený proměnil a zvýšil naše vedení už na 6-0. Domácí korigovali v závěru na 6-1, nicméně jsme dokázali, že i na velkém hřišti a hřišti soupeře jsme schopni hrát pohledný fotbal, plný "tahu" na bránu. Opět nás čeká anglický týden, kdy ve středu sehrajeme čtvrtfinále Poháru hejtmana Zlínského kraje s účastníkem krajského přeboru Štítná nad Vláří, v neděli pak přivítáme na svém hřišti Zubří.

Fotka uživatele TJ SOKOL Nevšová.
 

NEVŠOVÁ - VALAŠSKÉ PŘÍKAZY

21. 8. 2017

Nevšová - Valašské Příkazy 3-1 (1-1) Beňo, Tomšů, Gabko - Sedlačík
Rozhodčí : Machač, Mičkal, Zůbek
Diváků: 100
Nevšová: Konečný - Beňo, Kuric, Foltýn, Vlachynský, Stratený, Večeřa, Vašička, Gabko, Tomšů, Šmigura
Střídali: Fuksa, Hyžík Jan
Valašské Příkazy: Valčík - Vaculka, Smilek, Ptáček, Ryza, Gargulák, Vobořil, Valčík, Sedlačík, Polách, Číž
Střídali: Chovanec, Nikolén

Do utkání jsme vstoupili bez dvou hráčů základní sestavy, nicméně jsme začali aktivně a vytvořili si hned v úvodní desetiminutovce dvě slibné šance, kdy jedna z nich skončila bohužel na tyči soupeře, druhá se minula účinkem.
Soupeř bojoval, cítil, že je možné nás zatlačit k defenzívě a také se mu podařilo po našem nedůsledném bránění skórovat a Valašské Příkazy šly ve 25. minutě zápasu do vedení. Dokázali jsme kontrovat, ale až v závěru první půle, kdy se trefil Svaťa Beňo a uzavřel poločas výsledkem 1-1.
Druhá půle začala naším tlakem, dostávali jsme se často na dostřel soupeřovi brány a v 60. minutě zápasu jsme utkání otočili, kdy Vašek Tomšů překonal gólmana soupeře a poslal nás do vedení 2-1. Následoval náš drtivý tlak, soupeř se těžko oklepával z obdržené branky a Michal Gabko po svém samostatném průniku hned za dvě minuty zvýšil naše vedení na 3-1. Narostla nám křídla a byli jsme v tu chvíli tím lepším na hřišti. Peter Stratený dokázal za 3 minuty na to vstřelit další branku, kterou nejdříve hlavní rozhodčí bez rozmýšlení uznal, nicméně po následné komunikaci s pomezním rozhodčím, který si ho až po chvíli přivolal, branku pro faul odvolal. Tento verdikt domácí hráče zastavil v tlaku a víceméně jsme začali hrát více zezadu a bránit dvoubrankové vedení. Hosté si vytvořili tlak a mohli snížit, Dušan Konečný však všechny jejich šance vystihl a zneškodnil. Hrálo se tvrdé utkání a boj o každý metr na hřišti. Nicméně v druhé půli jsme byli lepším mužstvem a zcela po zásluze si připsali tři body za vítězství. Nyní, po sérii na domácím hřišti, zajíždíme v sobotu do Vigantic, k soupeři, se kterým se setkáme historicky poprvé.

 

NEVŠOVÁ - VALAŠSKÉ KLOBOUKY

19. 8. 2017

Nevšová - Valašské Klobouky 6-2 (1-0) Stratený-2, Tomšů, Gabko, Karmazín, Foltýn
Konečný - Beňo, Kuric, Foltýn, Munster, Vlachynský, Stratený, Vašička, Gabko, Karmazín, Tomšů
Střídali: Šmigura
Zápas jsme začali svižně a vytvořili si řadu gólových příležitostí, šance Petera Strateného, Michala Gabka i Vaška Tomšů však výborný gólman hostů všechny polapil. Skóre se jen jeho zásluhou neměnilo. Postupně se hra vyrovnala i když jsme měli územní převahu, nedokázali jsme však z toho nijak vytěžit. Až ve 35. minutě utkání přelstil gólmana hostů Vašek Tomšů a poslal nás do zaslouženého vedení. Hosté zahrozili ve 45. minutě, kdy po výstavní střele z větší vzdálenosti trefili spojnici brány, následná dorážka se minula účinkem a tak poločas skončil 1-0.
Do druhé půle jsme vstoupili vlažně a hned v jejím úvodu inkasovali, kdy hosté dokázali zápas vyrovnat. Jejich vedení však netrvalo dlouho. Vše vzal do svých rukou kapitán týmu Peter Stratený, který nejdříve po individuální akci propálil gólmana hostů, následně z voleje po výstavní přihrávce Karmazína zvýšil na 3-1. Hosté však zbraně nesložili a dokázali opět korigovat, kdy po rychlém brejku snížili na 3-2. Zápas se hrál ve svižném tempu, zejména rychlonohý Michal Gabko se snažil svými průniky atakovat bránu soupeře, což se mu také podařilo, když v 70. minutě zápase proměnil svoje sólo z poloviny hřiště, kdy si poradil se dvěma hráči soupeře a následně i s gólmanem a zvýšil na 4-2. Následoval náš drtivý tlak, kdy se dokázal prosadit Petr Karmazín i Michal Foltýn a uzavřeli skóre utkání na konečných 6-2. Zápas se divákům musel líbit, v druhé půli padlo hned 7 branek a naše vítězství bylo zcela zasloužené.
Ve středu sehrajeme osmifinále poháru Hejtmana Zlínského kraje s Podlesím, v neděli završíme "anglický" týden na domácím hřišti s Valašskými Příkazy.

 

Fotka uživatele TJ SOKOL Nevšová.
 
 
 

NEVŠOVÁ - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B

12. 8. 2017

Nevšová - Valašské Meziříčí B 5-3 (3-3) Stratený-2, Tomšů-2, Karmazín
Konečný - Beňo, Kuric, Foltýn, Munster, Stratený, Vlachynský, Gabko, Vašička, Tomšů, Karmazín
Střídali: Fuksa, Hyžík Jakub
V prvním mistrovském utkání v 1.A. třídě přivítali domácí na své půdě záložní mužstvo třetiligového Valašského Meziřící. Domácí začali svižně do 10. minuty si vytovořili dvě slibné šance, gólman hostů byl však pozorný. Při prvním průniku hostů došlo ke kontaktu v pokutovém území a sudí odpískal pokutový kop, který hosté se štěstím proměnili. Hráče Nevšové tento moment hodně "srazil" a nedokázali se z něj oklepat. Následovala smrtící desetimitovka hostů, kdy po zhrubých chybách v obraně Nevšová inkasovala dvakrát po sobě a ve 24. minutě prohrávala již 3-0 a vypadalo to zle-nedobře :) Vše vzal do svých rukou Tomáš Munster, kdy si šikovně obešel dva hráče soupeře a poslal těžký míč na Vaška Tomšů, ten si dokázal míč zpracovat a i z těžkého úhlu zakončit a korigoval na 1-3. Po této brance všichni domácí zvedli hlavy nahoru a následoval dokonalý obrat. Petr Karmazín si dokázal poradit s hráčem soupeře a nechytatelně vymetl levačkou soupeřovu šibenici a upravil ve 40. minutě na 2-3. Následně Peter Stratený našel přesným centrem Vaška Tomšů a ten hlavou ve 44. minutě utkání vyrovnal.Hosté byli zcela zaskočneni obratem v utkání a do kabin se tak šlo za remízového výsledku 3-3.
Druhá půle začala tlakem domácích, kdy si hned v 50. minutě zápasau Peter Stratený vychutnal dva hráče hostů, následně i gólmana a otočil vývoj utkání na zasloužených 4-3. Po této brance se domácí spíše zatáhli, hru uklidnili, přesto se do slibných šancí dostal Roman Vašička i Michal Gabko. Hosté zahrozili střelou z větší vzdálenosti a trefili tyčku, následná dorážka se minula efektem. Tečku za výtečným utkáním pečitil opět Peter Stratený, kdy se výborně uvolnil Roman Vašička, jeho střelu však gólman hostů kryl, na následnou dorážku z první Petera Strateného již byl krátký. Hráči Nevšové zabojovali a své první utkání v 1A třídě nakonec zvládli. Ukázili sílu mužstva a také to, že nic není ztraceno, když neschází bojovnost a vůle po vítězství. V příštím kole zavítáme v místním derby Valašské Klobouky opět na domácí půdě. Hoši děkujem.

Fotka uživatele TJ SOKOL Nevšová.