Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevšová - Lípa

9. 5. 2013

Hodnocení mistrovského utkání

Nevšová – Lípa 1:0 (0-0)

sestava Nevšové :

Čupalka – Salvet, Častulík, Srcháček, Vašička, Juriga, Munster T. , Haviar, Martinus, Tomšů, Šoman

Střídali: Malina, Munster P.

Góly: Šoman

Zápas dvou vyrovnaných celků tabulky začal spíše tlakem hostů, častěji atakovali naše pokutové území a snažili se zakončovat ze všech pozic i z větších vzdáleností. Hrálo se nahoru – dolů, ale z naší strany k přímému ohrožení brány nedošlo. Sporným momentem v utkání byla ruka hráče Lípy v pokutovém území, kterou signalizoval delegovaný pomezní rozhodčí, hlavní sudí však toto nechal bez povšimnutí. Podobná situace se opakovala asi za 10 minut, další evidentní ruka Lípy nad hlavou soupeře v pokutovém území, ale i tentokrát se pokračovalo ve hře. Nutno podotknout, že Lípa měla v první půli mírnou územní převahu, ale jejich šance dokázal náš gólman bravurně zlikvidovat.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji, ve snaze co nejdříve skórovat a uklidnit tak naši hru, postupně jsme stále častěji atakovali pokutové území hostů, ale nebyli jsme schopni si dát míč pořádně na zem a těžit tak z rychlých brejků. Do vyložených šancí se dostali Roman Vašička i Andrej Haviar, tomu však scházel ke koncovce klid a svoji šanci poslal nad bránu soupeře. Přesto jsme dokázali náš nápor zužitkovat a v 80.minutě zápasu přelstil Petr Šoman gólmana Lípy a ujali jsme se tak zaslouženého vedení. Závěr utkání jsme dokázali zvládnout, i když soupeř naše hráče nijak nešetřil a hrál velice tvrdě. Důležité 3 body tak zůstali doma, kdy naše mužstvo se dokázalo semknout a vítězství si tvrdě vybojovat.

Již ve středu zavítá na naše hřiště soupeř z nedalekého Újezda, zápasy s tímto mužstvem bývají vždy velice vyrovnané a tak nás opět čeká těžký duel na domácím poli. Věřme, že naše momentálně výborně hrající obranná řada včetně gólmana zůstane nedobytná, jak tomu bylo doposud.