Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevšová - Dolní Lhota

28. 5. 2013

Hodnocení mistrovského utkání

 Nevšová – Dolní Lhota 5:2 (3:0)

 

sestava Nevšové :

Čupalka – Salvet, Častulík, Srcháček, Munster P.,  Juriga, Munster T. , Haviar, Vašička, Tomšů, Šoman

Střídali:  Drga M.

 

Góly: Tomšů-3, Haviar, Šoman

 

Zápas dvou vyrovnaných celků tabulky se hrál za početné divácké kulisy, kdy hned v úvodu v 10. minutě zápasu po chytré přihrávce Andreje Haviara přelstil obranu hostů včetně gólmana Vašek Tomšů a střelou k tyči poslal naše mužstvo do vedení. I poté jsme měli více ze hry my, soupeř se postupně vyrovnával s obdrženou brankou a osměloval se spíše sporadicky. Ve 20. minutě utkání zahrával trestný kop Andrej Haviar a zvýšil naše vedení již na 2-0. Hra se poté uklidnila, hosté díky své výškové převaze míče zejména nakopávali a i často v rozehrávce chybovali. Toho jsme dokázali bravurně využít ve 45. minutě kdy Vašek Tomšů využil zaváhaní stopera hostů, který míč špatně zpracoval a poslal ho na Peťu Šomana, který vyběhnutého gólmana přehodil a upravil poločasový výsledek zasloužených 3-0.

Druhá půle začala spíše vlažněji, hosté zahrávali několik rohových kopů, se kterými si ale náš gólman bez problémů poradil. Chyba přišla až v 65. minutě zápasu, kdy došlo k faulu v pokutovém území a sudí nařídil penaltu pro Dolní Lhotu, kterou bez zaváhání Pastorek proměnil a upravil tak na 3-1. K zdramatizování utkání ale nedošlo, jelikož naše obranná i záložní řada byla velice pozorná. Naopak již za 5 minut po inkasované brance po rohovém kopu zvýšil naše vedení Vašek Tomšů.

I nadále jsme si vytvořili řadu šancí i pohledných přechodů k pokutovému území hostů, do šance se dostal výborně hrající Roman Vašička, bohužel mu v koncovce chyběl kousek štěstí. V 80. minutě  poslal právě Roman Vašička prudší střelu na gólmana hostů, který tuto pouze vyrazil a Vašek Tomšů tak pohotově poslal pátou branku za záda gólmana hostů. V 90. minutě zápasu hosté korigovali výsledek střelou z velké vzdálenosti, která i za pomocí větru skončila za zády našeho gólmana.

Vítězství Nevšové je zcela zasloužené, utkání se muselo divákům líbit, bylo plné pohledných a kombinačních akcí. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za předvedený týmový výkon.

Za týden přivítáme opět na domácím hřišti lídra soutěže tým Sehradic, který stejně jako my neokusil na jaře hořkost porážky, věřme tak, že budeme tomuto mužstvu důstojným soupeřem.