Jdi na obsah Jdi na menu
 


komentáře k zápasům PODZIM 2010

9. 8. 2010

 

       Hodnocení utkání Nevšová – Smolina

Výsledek utkání         6:2  (3:2)

Góly: Tomšů-4, Liška Milan, Šoman

Sestava:     Podušel, Liška Martin, Topič, Šindler, Boráň, Srcháček, Juriga,  Munster, Liška Milan, Tomšů, Šoman                      

střídali: Klein, Hořák, Červenka                                     

 

Předehrávka jarní části s mužstvem Smoliny pro nás nezačala nejlépe, hned v 6. minutě jsme po zaváhání stopera inkasovali a hosté se tak překvapivě ujali vedení. Naštěstí o 5. minut později dokázal zápas vyrovnat  Milan Liška, který po centru Vaška Tomšů hlavičkoval do tyče, od které se míč i za přispění gólmana Smoliny odrazil do branky.  Poté se naše hra částečně uklidnila, když po centru Tomáše Munstera překonal Vašek Tomšů gólmana hostů střelou po zemi a ujali jsme se tak v zápase vedení. Bohužel naše radost nevydržela dlouho, kdy opět po chybě a nedorozumnění naší obranné řady hosté už ve 20.minutě zápasu vyrovnali utkání na 2-2.  Když to vypadalo, že poločas bude končit jako remízový, dokázal Peťa Šoman po centru Milana Lišky strhnout vedení na naši stranu a usměrnil míč hlavou za záda gólmana Smoliny.

Druhá půle začala ve snaze zvýšit náš náskok ve vedení, aby došlo k uklidnění hry. To se nám zpočátku nedařilo, i když jsme měli stálou herní převahu, zahrávali jsme několik trestných i rohových kopů, bohužel bez gólového efektu. Odskočit na rozdíl dvou branek se nám podařilo v 60.minutě zápasu, kdy hlavou dokázal Vašek Tomšů překvapit gólmana Smoliny. Po této brance už se hosté prakticky jen bránili, nedokázali již utkání zdramatizovat další trefou. Kanonýr Vašek Tomšů dokázal v rozmezí 5. minut přidat další 2 góly, kdy jeden padl po výborně zahraném rohovém kopu Tomáše Munstera a druhý po ukázkové přihrávce Milana Lišky.

Mužstvo Smoliny předvedlo sympatický výkon, kdy do 60.minuty zápasu nám bylo vyrovnaným soupeřem. Utkání rozhodla naše výborná útočná hra, se kterou diváci museli být v závěru spokojeni, jelikož viděli pěkné kombinační akce, zakončené góly.

Naše mužstvo si vítězstvím upevnilo první pozici v tabulce, kterou však vede pouze o jediný bodík. Doufejme, že jarní část se nám vydaří minimálně stejně dobře jako ta podzimní  a cíl, který si hráči před sezónou dali splní na 100%. Za předvedené výkony i výsledky v podzimní části jim patří velký dík.

 

 

Hodnocení utkání Nevšová – Újezd

Výsledek utkání         1:0  (1:0)

Góly: Tomšů

Sestava:     Podušel, Liška Martin, Topič, Šindler, Boráň, Srcháček, Juriga,  Munster, Liška Milan, Tomšů, Šoman                      

střídali: Klein, Hořák, Červenka                                     

 

Toto velice důležité utkání podzimu začalo v režii domácích. Nejdříve, hned v 2. minutě zápasu, došlo k závaru v pokutovém území hostů, evidentní ruku ve výskoku obránce Újezda nechal však hlavnií i pomezní rozhodčí bez povšimnutí.  Poté se do šance a rychlého brejku dostal Vašek Tomšů, kterého hráč Újezda nebyl schopen v jeho rychlém průniku zastavit a výstavní prudkou střelou přímo z voleje vymetl šibenici brány soupeře, kdy překvapený gólman nestihl v 10. minutě utkání na jeho střelu ani zareagovat. Hosté byli evidentně zaskočeni nástupem Nevšové, ale postupně se dostávali do hry. Nebezpečí hrozilo převážně z rohových kopů, kterých zahrávali hned několik, naštěstí naše obrana včetně gólmana hrála zodpovědně a všechny šance či střely hostů zneškodnila. Do další šance, téměř jak přes kopírák se dostal opět ve 35. minutě zápasu Vašek Tomšů, tentokrát zvolil spíše technickou střelu, která jen těsně minula tyč soupeřovi brány. V závěru prní půle se do šance dostal i Peťa Šoman, tuto ale nevyužil a tak se skóre zápasu do poločasu nezměnilo.

Druhá půle začala obdobným způsobem jako první, hned v jejím úvodu zahrál hráč Újezda v pokutovém území zcela evidentně rukou i nyní zůstala píšťalka sudího němá. Hosté se snažili utkání zdramatiovat a vstřelit vyrovnávací branku. Dokázali si vynutit řadu faulů a tím zahrávat několik trestných kopů, které všechny bravurně zlikvidoval náš gólman Podušel. V závěru utkání měl Újezd tlak i herní převahu, ale všichni naši hráči bojovali a snažili se tak ubránit cenné vítězství. To se jim podařilo a jejich vůle a bojovnost byla odměněna vítězstvím. Důležité je, že 3 body zůstaly na domácí půdě, kde jsme potvrdili svoji neporazitelnost v podzimní části a upevnili si tak prvenství v tabulce.

V předehrávce jarního kola hostíme opět na domácím hřišti mužstvo Smoliny, které díky svým zlepšeným výkonům okupuje střed tabulky. Doufejme, že naši hráči nepodcení tohoto soupeře, zabojují a dokáží si tak udržet svůj odstup v tabulce.

     

 

 

 

 Hodnocení utkání Návojná - Nevšová

Výsledek utkání         2:1  (2:0)

Góly: Topič

Sestava:     Podušel, Topič, Šindler, Boráň, Srcháček, Juriga,  Munster, Liška Milan, Klein (Trllo), Tomšů, Šoman                                        

 

Zápas na horké půdě začal v režii domácích, kteří od první minuty nasadili takové tempo, že naše obrana nebyla schopná na něho nijak zareagovat. Do šance se Návojná dostala již v  první a v druhé minutě utkání, jejich střely však ještě gólem neskončily. Bohužel třetí minuta byla již pro nás osudná a Návojná potrestala naši laxní obrannou  hru prvním gólem. Poté pokračoval drtivý tlak domácích, naše mužstvo se jen chaoticky bránilo a nebylo schopné dostat hru do klidu. Následoval trest v podobě druhé branky, kdy již v 10. minutě skóroval po ukázkově zahraném rohovém kopu hráč Návojné, nikým nebráněný, v klidu tak umístil hlavičku do naší odkryté svatyně.

Poté se hra mírně uklidnila, i když domácí měli stále herní převahu, nebyli jsme schopni využít rychlých přechodů po stranách tak, jako domácí. Poločas tedy skončil zaslouženě pro domácí 2-0.

Do druhé půle nastoupila Nevšová jako vymněná. Již ve 48.minutě jsme měli vyloženou šanci, kdy po výstavní nahrávce Vaška Tomšů se sám před gólmanem ocitl Milan Liška, bohužel situaci nezvládl a nedokázal gólmana přehodit, ten mu tak jeho šanci zneškodnil. Nadále jsme měli trvalý tlak, do šancí se dostali Vašek Tomšů, Staňa Šindler i Peťa Šoman, bohužel brána domácích byla pro nás zakletá. Návojná, která evidentně přepálila začátek, postupně fyzicky odcházela a bylo to naše mužstvo, které převzalo veškerou iniciativu. V 80. minutě trefil Vašek Tomšů břevno a v 90. minutě, kdy ž jsme hráli vabank se do útoku vrhl Martin Topič a vystřihl nůžky po přihrávce Stani Šindlera, které skončili za zády gólmana.

Bohužel už nám nezbýval čas na vyrovnání a tak domácí udrželi pro ně cenné vítězství.

Je škoda, že naši hráči začali o výhru bojovat až v druhé půli, protože minimálně na vyrovnání určitě šance měli. Ale obrana Nevšové neměla v tomto utkání svůj den a chyby, které v první půli vyprodukovala, nás stály vítězství.

Na domácí půdě přivítáme za týden Újezd, doufejme, že se na zápas všichni hráči připraví tak, abychom nepřipustili žádné změny v naší pozici v současné  tabulce.    

 

 

Nevšová - Pozlovice 4-0 (3-0)
Góly: Tomšů-4

Sestava: Podušel, Liška Martin,Šindler (Marcaník) , Klein (Hořák), Srcháček, Juriga, Liška Milan, Trllo, Munster, Šoman, Tomšů

Oběma celkům chybělo několik hráčů základní sestavy, přesto se začal hrát rychlý kombinační duel. Nevšové se podařilo skórovat hned ve 3.minutě, kdy po přihrávce Milana Lišky překonal gólmana Pozlovic Vašek Tomšů přesnou střelou k tyči poprvé.Poté Pozlovice ve snaze vyrovnat zápas přidaly na důrazu v našem pokutovém území, vyloženou šanci si však nevytvořily.
Naopak byla to opět Nevšová, která upravila skóre zápasu, kdy po přesné přihrávce Jirky Srcháčka na Vaška Tomšů, tento umístil opět svoji prudkou nechytatelnou střelu k tyčce. Další šanci si vytvořil Peťa Šoman, jeho střelu však bravurním zákrokem gólman hostů zneškodnil. I nadále jsme měli v utkání převahu, na naši kombinační hru nemohly Pozlovice najít recept a tak ve 44.minutě opět po akci Liška-Tomšů dovršil Vašek svůj hattrick třetím gólem do sítě Pozlovic.
Druhá půle začala opět naším náporem, nepřipustili jsme zdramatizování zápasu, spíš naopak ve vyložených šancích se ocitli Peťa Šoman i Vašek Tomšů, gólman Pozlovic však vždy dokázal pěkné střely buď vyrazit nebo polapit.
V 70.minutě následoval rohový kop, který prudkou a přesnou střelou rozehrál Tomáš Munster a výstavní hlavička Vaška Tomšů rozvlnila síť hostů počtvrté. Utkání se dohrávalo v poklidu, Pozlovice zahrávaly několik rohových kopů, branku se jim však do konce zápasu vstřelit nepodařilo. S naší útočnou hrou mohli být diváci spokojeni, viděli pěkný fotbal s řadou promněných i nepromněných šancí, za což patří našim hráčům dík. Přejme ji ať jim fazóna vydrží i po zbytek podzimní části, v následujících kolech nás čekají totiž dva po nás nejvýše postavení soupeři v tabulce, nepříjemné mužstvo Návojné a následně pak na domácí půdě loňský účastník OP Újezd.

 

 

 

 

Hodnocení utkání Šanov - Nevšová

Výsledek utkání         1:2  (1:1)

Góly: Tomšů-2

Sestava:     Podušel, Topič, Šindler, Srcháček, Juriga,  Munster, Liška Milan, Klein, Trllo, Tomšů, Šoman                                           Střídali: Marcaník, Hořák

 

Utkání začalo v rychlém tempu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Do první větší šance se dostal Tomáš Juriga, který v 10.minutě v dobré pozici vystřelil prudce na gólmana Šanova, ten však jeho střelu reflexivně vyrazil. Nadále se hrála spíše „nakopávaná“ domácí díky výškové převaze bez větších problémů sbírali míče ve středu hřiště a nám se nedařilo hru uklidnit a převzít iniciativu. Ba naopak zahrozil soupeř, kdy ve 35.minutě po chybě v naší obranné řadě oloupil o míč Martina Topiče Urbánek, který bez problémů přešel sám  až před našeho gólmana a v klidu zavěsil. Naštěstí o 10. minut později poslal Martin Topič dlouhý míč na Vaška Tomšů, kterému vyběhl gólman domácích v snaze zabránit jeho střele, ten si však zkušeně počkal a gólmana Šanova přehodil a poslal míč přesně pod břevno soupeřovi branky a upravil tak skóre na poločasových 1-1.

Druhá půle se hrála převážně ve středu hřiště, opět nakopávané míče a hra spíše ve vzduchu, což nám dělalo problémy.  Hrál se tvrdý fotbal, bojovalo o každý míč, kdy nebylo znát, že spolu hrají celky s opačných pólů tabulky. Mužstvo Šanova se snažilo strhnout vedení na svoji stranu, zahrávalo několik trestných i rohových kopů, branku se jim však vstřelit nepodařilo. Toho jsme dokázali využít ve svůj prospěch a v 80.miutě zápasu po faulu na Vaška Tomšů si tento sám postavil míč a z trestného kopu z větší vzdálenosti dokázal překonat gólmana Šanova v utkání podruhé. Na jeho přesně umístěnou střelu k tyči byl doslova krátký.

Poté mohl vašek Tomšů přidat hattrick, kdy jeho prudká střela jen těsně minula branku Šanova. Do dalších slibných šancí se dostal i Peťa Šoman a Milan Liška, z dobrých pozic však branku soupeře neohrozili. I tak jsme ovšem těžké utkání zvládli a dokázali udržet těsné, ale cenné vítězství.

Za týden přivítáme na domácí půdě v tuto sezónu výborně hrající mužstvo Pozlovic, doufejme, že naši hráči utkání zvládnou a potvrdí tak roli favorita soutěže.

 

Hodnocení utkání Nevšová – Vlachovice B

Výsledek utkání         2:2  (0:1)

Góly: Trllo, Tomšů

Sestava:     Podušel, Boráň, Šindler, Srcháček, Juriga,  Munster, Liška Milan, Klein, Tomšů,                       Hořák, Trllo                                           Střídali: Červenka

Do zápasu jsme vstoupili oslabení o hráče základní sestavy Martina Lišku a Martina Topiče, zraněný byl také Vlasťa Marcaník.  Hned ve 2. minutě jsme zahrozili, kdy gólmanovi hostů vypadl z rukou jednoduchý míč a náš útočník Hořák toho využil, míč mu vypíchl, ale z těžkého úhlu nedokázal míč umístit do sítě, i když jeho střela jen těsně minula branku hostů. Poté se hra uklidnila, hosté bez větších problému sbírali naše nakopávané míče a mužstvo Nevšové nebylo schopné dát hru na zem a začít hrát rychlý kombinační fotbal, který by na ně určitě platil. Hosté zahrozli ve 20.minutě, kdy prudkou střelu dokázal Laďa Podušel vyrazit. Bohužel jsme ani remízový výsledek nedokázali do poločasu udržet, když ve 45. minutě po chybě našeho stopera šel sám na branku hráč Vlachovic a ten se nemýlil.

Druhá půle začala v rychlém tempu hned v 48. minutě zápasu se postavil k trestnému kopu Zbyňa Trllo a jeho střela ala padájící list skončila za zády překvapeného gólmana hostů. Naše hra se tím uklidnila a začali jsme hrát kombinační, rychlý fotbal, který  ihned přinesl ovoce, kdy v 55. minutě zápasu otočil výsledek utkání na 2-1 Vašek Tomšů, který se individuálně prosadil mezi 3 hráči soupeře a překonal i gólmana Vlachovic.

Poté ovšem začal „úřadovat“ rozhodčí Ševčík, kterého při utkání monitorovala kamera OFS a byl z toho značně nervózní a kupil jednu chybu za druhou. Hra byla vyrovnaná, ale hrálo se převážně ve středu hřiště. Když se hosté v 75. minutě zápasu ojediněle dostali před naši bránu, dokázal si jejich hráč zpracovat míč rukou a rychle vystřelit na naši bránu. Celá naše obrana žila v domění, že rozhodčí ruku zapíská a přestala včetně gólmana hrát. Rozhodčí však celé situaci jen přihlížel  a když míč skončil za zády našeho gólmana, ukázal, že gól platí. Pravdou je, že naši hráči měli hrát a nečekat na píšťalku sudího, bohužel jasnou ruku viděli i všichni přihlížející a zcela jistě  ji zachytila i kamera, což je nám však k ničemu.

Nevšová se snažila strnout vítězství na svoji stranu a atakovala stále častěji bránu hostů. V 85. minutě zápasu dokázal náš hráč Staňa Šindler vstřelit gól, kdy hlavou umístil míč za záda gólmana. A nastala komedie, kterou řídil sudí Ševčík, nejdříve ukázal na střed, že gól platí, naší hráči i většina hráču Vlachovic se přesunuli ke středu k rozehrávce, ale gólman Vlachovic ležel na zemi, zřejmě sražen některým ze svých spoluhráčů. Rozhodčí asi 5 minut něco řešil s hráči soupeře a poté ukázal, že gól neplatí pro „údajný“ faul na gólmana, který nikdo neviděl. Hráč, který vsítíl naši branku ho přehlavičkoval, gólman neměl míč pod kontrolou, navíc byl Staňa Šindler ještě sražen hráčem Vlachovic, tudíž nemohlo dojít k faulu. Rohodčí ani žádný faul neodpískal, až když skončil míč v síti, začal celou situaci zcela zbytečně řešit. Každý nezaujatý člověk, který se vyskytoval v tu dobu na hřišti nevěřil svým očím. Celá komedie měla ještě závěrečnou tečku, kdy v 93.minutě zápasu zastavil náš stopér hráče Vlachovic „údajně“ opět nedovoleně a obdržel červenou kartu.

Naše mužstvo vstřelilo regulérní 3 branky, hosté pouze 1 regulérní, přesto utkání skončilo remízou 2-2. I když výkon Nevšové nebyl nijak oslnivý, v zápase jsme předvedli řadu nepřesností, nedokázali jsme využít hry po stranách a přečíslit tím soupeře, zasloužili jsme si utkání vyhrát. Je otázkou, proč je druhý týden po sobě náš zápas monitorován, proč je nám druhý týden po sobě upřen regulérní gól  a k čemu teda tyto záznamy slouží. Kdyby se přijel na sudího podívat delegát, či jiný činovník svazu osobně, určitě by to mělo pro kvalitu fotbalu větší význam, než ho vyvést takto zbytečně z míry. Za týden v Šanově snad na „zkušeného“ pana Goňu nebude třeba podobných excesů.  I když kdo ví....

 

 

 

 

 

Hodnocení utkání Luhačovice B - Nevšová

Výsledek utkání         1:1   (0:0)

Gól: Liška Milan

Sestava:     Podušel,  Liška Martin, Topič, Boráň, Šindler, Srcháček, Juriga,  Munster,

                   Liška Milan, Klein, Tomšů

Střídali: Trllo, Marcaník, Hořák, Červenka

V tomto kole nás čekal soupeř, který chtěl naše mužstvo evidentě porazit už jen tím, že se na utkání posílil minimálně 4 hráči A mužstva v základu a dalším na střídačce. I přesto byla hra po celou první půli vyrovnaná, obě mužstva hrála disciplinovaně a spíše opatrně ve snaze neinkasovat první branku. Do první větší šance se dostalo naše mužstvo, kdy dokázala útočná dvojice Tomšů-Topič přečíslit soupeřovu obranu, když se ale Martin Topič dostal  ke střele, která mířila za záda gólmana, pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu, který však viděl jen on sám. Hráč Luhačovic, který stál minimálně metr za našimi hráči, raději tento projev pomezního nekomentoval. Domácí si zcela určitě tento důležitý moment utkání přehrají z videozáznamu, který si z utkání po celou dobu pořizovali... Nadále se hrála vyrovnaná partie, zahrozili i Luhačovice, kdy famózním zákrokem zlikvidoval jejich vyloženou šanci v závěru první půle Laďa Podušel, který prudkou střelu nikým neatakovaného hráče dokázal zneškodnit.

Do druhé půle neponechali domácí nic náhodě a poslali do hry dalšího hráče A mužstva Zoubka, který i když měl před hodinou utkání s A mužstvem „v nohách“ nelenil a šel pomoct svému týmu k výhře. Jeho přítomnost byla na hřišti znát. V našem kádru došlo také ke střídaní, kdy marodného Martina Topiče nahradil Zbyňa Trllo. Ihned v 47. minutě zápasu se domácí dostali rychlým přechodem do našeho pokutového území a jejich hráč dokázal umístit míč za záda našeho gólmana. Tento moment naše mužstvo nepoložil ba naopak, ihned po rozherávce a výborné práci Zbyňka Trlla v pokutovém území domácich, dokázal míč nahrát Milanu Liškovi, tento vypálil ukázkovou střelu přímo do šibenice brány domácích a srovnal tak stav utkání ve 49. minutě na 1-1. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou domácí nám dělali problémy převážně ve středu pole, kde se snažil Zoubek udržet co nejvíce míč na svých kopačkách, naši hráči si s ním však bez větších problémů dokázali poradit, i když často za cenu faulu. Přesto jsme se v 75. minutě zápasu       dostali do vyložené šance, kdy Milan Liška nahrál na zcela osamoceného Vaška Tomšů, kterému však jeho střelu gólman domácích vyrazil.  Domácí měli v závěru zápasu více ze hry snažili se vsítít vítěznou branku, naše obrana a hlavně gólman byli vždy na svém místě. Luhačovice zahraváli řadu rohových i trestných kopů, Laďa Podušel však  dokázal všechny nebezpečné střely kontrolovat a udržel tak pro nás cennou remízu. Utkání bylo vyrovnané, z naší strany sehrané dobře, dokázali jsme ze hřiště silného soupeře dovézt alespoň bod. Mužstvo Luhačovic B se jistě již v takové sestavě po zbytek soutěže nesejde.

Za týden čekáme na domácí půdě dalšího z řady B mužstev, doufejme, že utkání proběhne v poklidu a potvrdíme neporazitelnost na domácí půdě.

 

 

            Hodnocení utkání Nevšová – Štítná B

Výsledek utkání         4:0   (0:0)

Góly: Tomšů – 3x, Topič

Sestava:     Podušel,  Liška Martin, Topič, Boráň, Šindler, Srcháček, Juriga,  Munster,

                   Liška Milan, Klein, Tomšů

Střídali: Trllo, Marcaník, Hořák, Červenka

 

Rezerva Štítné přijela do Nevšové ve snaze uhrát zde alespoň remízu a dávala to najevo již od začátku zápasu. Hráči soupeře zdržovali, spíše než na nohou se pohybovali  na zemi, čímž se hra neustále kouskovala a Nevšová tak nebyla schopná rozvinout svoji hru. Přesto jsme postupem času získali územní převahu a několikrát nebezpečně ohrozili branku soupeře. Všechny naše střely byly ale z dálky a pozorný gólman Štítné je bez větších problémů  zlikvidoval. Postupem času zahrozili i hosté, kdy převážně z rohových kopů byly jejich střely nebezpečné. Štítné se podařilo ubránit bezbrankový stav až do poločasu i z důvodu toho, že bránili v 7 hráčích a bylo velice těžké se v jejich pokutovém území prosadit.

Druhá půle začala našim náporem, stále častěji jsme svými brejky nepříjemně zahrozili v pokutovém území, když při  jedné individuální akci Vaška Tomšů, který se prokličkoval mezi hráči soupeře byl tento ze zadu sražen hráčem Štítné a rozhodčí bez váhaní nařídil v 60. minutě zápasu pokutový kop a faulujícího hráče soupeře vyloučil. Vašek Tomšů bez větších problémů penaltu promněnil a začal se konečně hrát fotbal. Nevšová byla stále častěji nastěhována na polovině soupeře, hosté se prakticky jen bránili a bylo otázkou času, kdy přidáme další pojistku v podobě gólu. To se nám podařilo v 70. minutě, kdy po pěkné přihrávce Jirky Srcháčka na Vaška Tomšů tento využil svojí rychlosti a dokázal tak přečíslit obranu hostů a nahrát přesně na Martina Topiče, který se v pokutovém území nemýlil a zvýšil tak naše vedení na 2-0. Poté se hosté, kteří evidentně ztráceli půdu pod nohama, zbytečnými komentáři připravili o dalšího hráče, který byl vyloučen a Nevšová bez problémů diktovala nadále celou hru. Náš útočník Vašek Tomšů, který dělal obraně hostů problémy dokázal v 80. minutě přidat další gól a o pět minut později ještě jeden, kdy po zaváhání gólmana hostů bez problémů dopravil míč za jeho záda a pečetil tak výsledek zápasu na 4-0 svým třetím hattrickem v řadě. Druhá půle byla jednoznačně v režii domácich, hosté se prakticky nedostali na naši polovinu a tak je vítězství Nevšové zcela zasloužené.

V příštím kole zajíždíme opět k další rezervě soutěže, do Luhačovic, věřme, že se nám podaří v tomto utkání bodovat, i když zápasy, ve kterých si soupeř může vypomoct hráči A mužstva bývají velice těžké.

Hodnocení utkání Drnovice – Nevšová  

Výsledek utkání         0:5   (0:0) 

Góly: Tomšů-3, Juriga, Munster

 

Sestava: Podušel,  Liška Martin, Šindler,  Marcaník, Srcháček, Klein, Liška Milan, Juriga,  Trllo, Munster,  Tomšů    Střídali: Hořák, Červenka

 

Do utkání jsme vstoupili posíleni o Martina Lišku, který se k nám vrátil na hostování z důvodu vyztužení naší obranné řady, navíc v tomto utkání nemohl nastoupit Martin Topič, který měl stopku po červené kartě z minulého kola, dále pak stále zraněný Peťa Šoman a chybející Jára Boráň.

Přesto jsme zápas začali náporem a vytvořili si již od první minuty tlak, který ovšem v gól nevyústil. Podařilo se nám dokonce vstřelit branku, rozhodčí ji však pro údajný fakul, který předcházel pěkné přihrávce Zbyni Trlla na Vaška Tomšů neuznal. Domácí nápor přestáli a pomalu se dostávali do našeho pokutového území a ohrožovali branku Ladi Podušela převážně ze standartních situací - rohů a trestných kopů, kterých zahrávali několik. Podařilo se nám jejich tlak eliminovat, díky velmi dobře a pozorně hrající obraně. V závěru první půle jsme mohli zahrávat pokutový kop, kdy hráč Drnovic ve snaze zabránit vstřelení naší branky zahrál na zemi rukou, rozhodčí však tento okamžik jako penaltový nevyhodnotil. Následovala ještě tyč, kterou orazítkoval Staňa Šindler, bohužel první branku se nám do poločasu nepodařilo vstřelit.

Do druhé půle jsme nastoupili náporem a hned v 55. minutě se nejlépe v pokutovém území domácích zorientoval Staňa Šindler a poslal hlavičku téměř za záda gólmana, kdy Vašek Tomšů ji tečoval do prázdné brány a „načali“ jsme tak mužstvo Drnovic. Hned za 8. minut na to následovala téměř stejná chyba domácí obrany včetně gólmana a opět po hlavičce Stani Šindlera dopravil míč do prázdné brány Tomáš Juriga. Naše vedení pojistil v 75. minutě zápasu Vašek Tomšů kdy na jeho střelu k tyči byl gólman Drnovic krátký. Tímto gólem zápas prakticiky rozhodl. Mužstvo Drnovic nebylo schopné na náš tlak zareagovat a prakticky se do konce zápasu jen bránilo. Čtvrtý gól do jejich sítě přidal v 80. miutě Vašek Tomšů -  po krásné a přesné přihrávce Milana Lišky, který mu míč ideálně naservíroval, prostřelil gólmana Drnovic počtvrté a připsal si tak  svůj další hattrick  v kariéře, dokonce druhý po sobě na hřišti soupeře. Následovala řada dalších našich šancí, když jsme již zápas dohrávali v poklidu uzavřel skóre utkání na líbivých 5-0 Tomáš Munster, který po přihrávce Vaška Tomšů umístil svoji střelu přesně k tyči.

Hra Nevšové, převážně v druhé půli, byla velice kompaktní, celé mužstvo zahrálo jedno z nejlepších utkání této sézóny. Doufejme, že i po 14-ti dnech, kdy se vracíme na domácí půdu, se bude výkon našeho týmu opakovat. Hoši děkujem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení utkání Biskupice - Nevšová

Výsledek utkání         0:3   (0:1)

 

Góly: Tomšů-3

Sestava: Podušel, Srcháček, Šindler, Marcaník, Červenka, Boráň, Liška, Hořák, Juriga, Topič, Tomšů

Střídali: Trllo, Klein

K dalšímu utkání, prvnímu ze dvou na hřišti soupeře jsme tentokrát zajížděli do Biskupic. Náš tým zde jel ve velmi oslabené sestavě, protože nám chybělo několik hráčů základní sestavy. Na jejich místa museli nastoupit mladí. Ti se, ale zhostili svého úkolu na výbornou a všichni podali dobré výkony. Po propršeném týdnu se utkání hrálo na velmi špatném terénu s vysokou trávou, takže už od začátku nám bylo jasné, že nebudeme moci hrát naši tradiční hru po zemi. Zápas také nebyl moc pohledný, nedalo se nic vymýšlet a hráli jsme spíše nakopávanými míči na naše útočníky, kde tentokrát nastoupil i obránce Jára Boráň a počínal si jako rozený útočník.
Zápas se odehrával spíše mezi šestnáctkami a do příležitostí jsme se dostávali spíše my, kdy jsme se z brejků a i díky rychlosti Váši Tomšů dostávali do zakončení. Po několika málo šancích jsme zahrávali rohový kop, který se po hlavičce Standy Šindlera dokonce odrazil do brány a na brankové čáře musel hráč Biskupic zahrát rukou, kterou bohužel rozhodčí ve skrumáži neviděl. O chvíli později jsme se, ale dočkali, kdy Jarek Boráň prodloužil hlavou na Vaška Tomšů a ten byl faulován ve vápně, když se obtočil kolem jednoho z obránců. Následnou penaltu sám promněnil. A protože už se nic dalšího neudálo, šli jsme do šaten za stavu 1:0 pro nás.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Domácí zahrozili hlavně z přímáků a při snaze o vyrovnání otevírali stále častěji svoji obranu, což nám umožňovalo utočit čím dál více z brejků a při jednom takovém se dostal míč k Tomášovi Hořákovi, který krásnou přihrávkou poslal Vaška Tomšů do šance a ten se tváří v tvář brankáři nemýlil 2:0. Domácí ješte více znervóznili, hra se kouskovala a jiskřilo se na obou stranách. Poté musel vytáhnout jeden ze svých zázračných zákroků Laďa Podušel, kdy skokem vyrazil jasný gól a tím nás podržel. Naše obrana tentokrát dobře pokryla útočníky domácích a ti už se do ničeho dalšího nedostali. Navíc po jednom z dalších brejků a individuální akci Vaška Tomšů se tento hráč mohl těšit z hattricku, když brankář neudržel míč, ten mu jej vypíchl a zavěsil. Potom jsme zahrozili naposledy, ale vyloženou šanci jsme zahodili. Zápas už jsme mohli dohrávat v klidu, ale po zbytečném faulu na půli!!! hřište byl po druhé žluté kartě vyloučen Martin Topič, který nám tak bude chybět v příštím utkání v Drnovicích. Což je jediný mráček na jinak zvládnutém utkání.

 

 

 

 

 

 

Branky: Tomšů-2, Šindler

Sestava: Podušel, Topič, Boráň, Šindler, Srcháček, Klein, Juriga, Liška, Trllo, Munster,

Tomšů

Zápas začal náporem Nevšové, kdy mužstvo Mirošova se prakticky od první minuty jen bránilo naší ofenzivní hře. Ta přinesla ovoce již v 10.minutě utkání, kdy po pěkné přihrávce Zbyni Trlla na Vaška Tomšů šel tento sám do brejku a nemýlil se. Tento gól nakopl naše mužstvo ještě k větší aktivitě a Mirošov měl velké problémy ve své obranné hře, kdy po jedné z chyb nedokázal obránce Mirošova dostatečně odkopnout míč do zámezí a nahrál tak Vaškovi Tomšů na další smeč, který již ve 20. minutě utkání zvýšil naše vedení na 2-0. Po té následovala řada našich nepromněných šancí, které nás za pár minut začaly mrzet. Mirošov se dostal do našeho pokutového území poprvé ve 30. minutě zápasu a hned z první střely na bránu snížil naše vedení na 2-1, naše obrana byla gólem značně zaskočena a znervózněla, toho využil soupeř maximálně a hned za 5.minut dokázal utkání srovnat ze své druhé střely na bránu, stejný hráč soupeře Svoboda upravil na poločasových 2-2.

Výsledek se kterým jsme šli do kabin, neodpovídal hře, kterou naše mužstvo předvádělo na hřišti, bohužel o tom fotbal není. Naši hráči nastoupili do druhé půle ve snaze co nejrychleji vsítit branku a uklidnit tak svoji hru. Bohužel mužstvo Mirošova nabralo díky vyrovnávacímu gólu druhý dech a prakticky nás k ničemu nepustilo. Bránilo v 10-ti hráčích a bylo velmi těžké se v pokutovém území prosadit, díky výškové i "váhové" převaze soupeře. Střela, která ohrozila branku Mirošova byla od Vaška Tomšů, který vypálil prudce z voleje, bohužel gólman jeho střelu reflexivně vyrazil na rohový kop, další šanci měl Martin Topič, bohužel ve skluzu zahrál rukou a nedokázal tak usměrnit míč do brány. Hosté zdržovali hru, ve snaze udržet pro ně cennou remízu, za což také jejich gólman viděl žlutou kartu a rozhodčí nastavil i díky tomu 3.minuty.

Když už byli všichni téměř smířeni s remízou, dokázal se Vašek Tomšů ve 2. minutě nastavení uvolnit a dostat před hráče Mirošova a šel sám na bránu. Soupeř ve snaze zabránit mu vstřelit vítěznou branku, fauloval Vaška Tomšů ze zadu a poslal ho k zemi. Rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop, i když hosté zbytečně tento moment komentovali, rozhodčí však neudělil žádnému z nich kartu. Na značku jedenáctky si míč postavil stejně jako v Rokytnici Staňa Šindler a rozhodující moment utkání zvládl na výbornou. Vstřelil tak náš vítězný gól zápasu.

Nevšová měla po celou dobu herní převahu, bohužel školácké chyby v obraně ji mohly připravit o vítězství.

V příštím kole zajížídíme do Biskupic, věřme, že i odsud se nám podaří dovézt další body.

 

 

 

 

 

Hodnocení utkání Nevšová – Slopné

Výsledek utkání         5:0   (2:0)

Sestava:    Podušel,  Topič, Boráň, Šindler, Srcháček, Juriga, Trllo, Munster, Liška, Klein, Tomšů

Střídali: Marcaník, Červenka, Hořák

Góly: Tomšů – 3x, Srcháček, Topič

K prvnímu domácímu utkání podzimní části k nám zajížděl nováček soutěže, který postoupil ze IV. třídy, které po celou dobu téměř bez ztráty bodu kraloval. Také to bylo na seběvědomí některých hráčů soupeře znát. Do 10. minuty se hrála vyrovnaná partie, Nevšové se nadařilo přitlačit soupeře a hrálo se spíše ve středu hřiště. Až v 15. minutě utkání, kdy gólman soupeře neudržel nervy na uzdě a likvidačním faulem poslal našeho hráče Tomáše Jurigu k zemi, který byl v té době bez míče, rozhodčí odpískal pokutový kop a brankáře Slopného za velkých emocí jeho spoluhráčů vyloučil. Do branky se postavil hráč z lavky a pokutový kop, který zahrával Vašek Tomšů chytil.

Očekával se tlak z naší strany díky početní převaze, toto ale nebylo na hře znát. Soupeř nám dělal problémy svými nakopávanými dlouhými míči a nedařilo se nám hrát po zemi a rychlými přechody tak ohrozit branku Slopného. Spíše jsme přizpůsobili naši hru soupeři. S tím se však nespokojil Jirka Srcháček a snažil se svými střelami z větší vzdálenosti ohrozit branku Slopného. To se mu také ve 30. minutě utkání podařilo, kdy na jeho prudkou střelu nedokázal gólman zareagovat a ujali jsme se tak vedení. Poté se naše hra mírně uklidnila a častěji jsme se dostávali do pokutového území hostů. Dvě vyložené šance spálil Zbyňa Trllo, kdy nedokázal rychle zareagovat na dorážku do odkryté branky soupeře ani přehodit gólmana, který mu vyběhl z branky. Naštěstí po pěkné akci Tomáše Jurigy, který vyvezl míč k rohu hřiště a odtud přesně zacentroval před branku se Vašek Tomšů nemýlil a tečí hlavou zvýšil naše vedení ve 42. minutě na 2-0.

Do druhé půle jsme vstoupili ve snaze zvýšit svoje vedení a uklidnit tak naši, do té doby spíše nepřesnou, hru. To se nám však až do 70. minuty zápasu nedařilo. Slopné bojovalo a snažilo se vstřelit kontaktní gól, naštěstí pro nás, byl vždy náš gólman dobře připraven. V 70. minutě utkání po pěkné a rychlé kombinační akci po zemi si narazil Tomáš Munster s Tomášem Jurigou, který centroval před branku na Vaška Tomšů a ten svým druhým gólem zápasu rozhodl utkání v náš prospěch. Poté následovalo střídání Marcaníka a Červenky, kdy Michal Červenka v 80. miutě vyslal na gólmana Slopného pěknou střelu, kterou tečoval do brány Martin Topič. Za pět minut po samostatné akci uzavřel skóre zápasu svým hattrickem Vašek Tomšů, který vyslal přímo k tyčce nechytatelnou střelu a zápas tak skončil naší výhrou 5-0.

I když tomu výsledek nenapovídá, Slopné bylo až do 70. minuty zápasu zdatným soupeřem, přesto, že utkání hrálo bez vyloučeného hráče.

V dalším kole nás čeká těžký a vždy velmi „vyhecovaný“ soupeř z Rokytnice, kterému se teď na začátku podzimní části daří a má v současné době stejně bodů jako my.

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení utkání Smolina – Nevšová A

Výsledek utkání         2:5   (0:4)

 

Góly: Šindler-2, Liška, Trllo, Tomšů

Sestava: Podušel, Topič, Šindler, Srcháček, Boráň, Munster, Klein, Liška, Juriga, Šoman, Tomšů

Střídali:  Trllo, Červenka, Hořák, Marcaník 

 

Utkání 1.kola podzimní části soutěže začalo v naší režii, postupně jsme se dostávali k pokutovému území Smoliny a snažili se ohrozit gólmana domácích. Všechny naše střely byly však z dálky, nebo z kategorie lehčích, které gólman domácích bez problémů likvidoval. Až ve 20. minutě utkání otevřel skóre zápasu Staňa Šindler střelou k tyči a zaslouženě jsme se ujali vedení, kdy domácí do té doby  prakticky vůbec naši branku neohrozili. Poté následovolo nezaviněné zranění Peti Šomana, který si ve snaze doběhnout míč přivodil nepěkný úraz na prstu ruky, musel být střídán a odvezen na úrazovku, kde byl ošetřen. Jeho zranění si bohužel vyžádá minimálně 3-týdenní pauzu.

Ve 25. minutě utkání po pěkné kombinační akci dua Tomšů – Liška, se Milan trefil do brány domácícíh podruhé a uklidnil tak naši hru. Střídající Zbyňa Trllo pak přidal pojistku v podobě třetí branky, kdy pohodlně umístil k němu odražený míč do prázdné branky. Staňa Šindler pět minut před koncem první půle přidal svoji druhou branku v zápase a utkání se zdálo být rozhodlé. Domácí se za celý první poločas prakticky k ničemu nedostali, pouze bránili a nepřesnými přihrávkami nedokázali uklidnit svoji hru.

Do druhé půle jsme nastoupili spíše ve vlažném tempu, kdy jsme se snažili držet náš náskok. Pátý gól do sítě Smoliny přidal Vašek Tomšů v 55. minutě utkání ze své samostatné akce, kdy překonal 4 hráče Smoliny včetně gólmana. Poté jsme zvolnili naše tempo a naši hráči se snažili všichni útočit, kdy zapomínali na zadní vrátka. Tím jsme zbytečně pustili domácí do protiútoků a dovolili jim vstřelit v 70.minutě zápasu jejich první gól. Poté se jejich hra ještě více zlepšila a přidali i svůj druhý gól, naštěstí až v závěru zápasu. Díky vstřeleným brankám jsme dokázali utkání dohrát bez větších problémů, ovšem závěrečný tlak zápasu patřil domácím.

Na domácí půdě přivítáme v příštím kole v sobotu mužstvo Slopného, věřme, že náš tým potvrdí body z venku a předvede obdobný výkon jako v první půli tohoto zápasu.