Jdi na obsah Jdi na menu
 


komentáře k zápasům JARO 2011

Hodnocení utkání

 Újezd – Nevšová 2-1 (2-1)

branky Nevšové:  Tomšů

sestava Nevšové :

 

Podušel – Srcháček, Topič, Šindler, Juriga,  Boráň, Liška, Munster T., Kováč,  Tomšů, Šoman          Střídali: Klein, Botík, Munster T.

           

Vyhrocené a medializované utkání o postup začali domácí náporem, kdy již v 10. minutě se ocitli dva hráči Újezda sami před naším gólmanem a tomu nedali žádnou šanci. Zcela evidentně nás gól zaskočil a to se projevilo i ve zmatku v obranné řadě, když za 2. minuty po obdržené brance šel soupeř opět sám na gólmana a znovu bezchybně zakončoval 2-0. Tato studená sprcha nás probudila z letargie a teprve jsme začali hrát fotbal. Postupně jsme převzali iniciativu hry my a snažili se atakovat pokutové území Újezda. Při jednom z přečíslení se dostal k míči Vašek Tomšů a nekompromisně ve 20. minutě zavěsil a zaskočil tak soupeře, který  se začal o výsledek obávat. Kupil řadu  chyb a byli jsme to my, kdo měl v první půli navrch. K vyrovnání měl blízko svojí střelou z dálky Staňa Šindler, tuto mu však na roh gólman dokázal s problémy vyrazit, ale i tak první půle skončila 2-1.

Na místo toho, abychom pokračovali v útočné hře i v druhé půli, jsme však přestali hrát. Soupeř vycítil šanci na zvýšení skóre a stále častěji ohrožoval naši branku, vždy však byl na svém místě náš gólman, anebo nám pomohlo štěstí, kdy soupeř buď z metru přestřelil bránu, nebo trefil tyč. Naše mužstvo nebylo bohužel schopno tento tlak nijak eliminovat a do pokutového území domácích jsme se dostávali jen sporadicky. I když jsme se tam dostali, buď následovala řada nepřesností, nebo jsme byli soupeřem faulováni, bohužel však rozhodčí byl názoru jiného a řadu faulů na našeho útočníka nechal bez povšimnutí. O tomto svědčí i fakt, že Újezd zahrával v druhé půli nejméně tři trestné kopy a my ani jeden. Přesto však byl soupeř v druhé půli, zejména po fyzické stránce lepším a utkání dotáhl do vítězného konce.

I tak je třeba poděkovat hráčům za celou sezónu, uhraných 61 bodů je slušných, většinou jiným mančaftům k postupu stačí, nám bohužel nestačily, 48 branek našeho útočníka Vaška Tomšů se zcela určitě zapíše do historie celého ročníku, bohužel i toto bylo k postupu málo. V sezóně jsme odehráli výborná utkání, ale i utkání, která nám prakticky dveře k cíli zavřela, kdybychom zvládli zápasy s Biskupicemi a Pozlovicemi, mohla se situace vyvíjet jinak. Kdo je za toto zodpovědný a kdo se o to přičinil se můžeme už jen domnívat..

 
 
 
 

 

 

Hodnocení utkání

 Nevšová – Návojná    3:1 (2:1)

branky Nevšové:  Šoman, Tomšů-2

sestava Nevšové :

Podušel – Srcháček, Topič, Šindler, Juriga,  Kůdelka, Liška, Munster T., Kováč,  Tomšů, Šoman          Střídali: Boráň, Klein, Botík, Červenka

 
 
 

           

Utkání, ve kterém jsme si již nemohli dovolit zaváhat, začalo v rychlém tempu a v naší režii. Dokázali jsme hned v úvodu dostat soupeře pod trvalý tlak a vytvořit si několik slibných příležitostí v jejich pokutovém území. Ve 20.minutě zápasu poslal Vašek Tomšů luxusní pas na volného Peťu Šomana a ten dokázal chytře přehodit gólmana Návojné a poslat nás tak do zaslouženého vedení. I poté jsme nepolevili a pokračovali dál ve výborné hře, na kterou soupeř nebyl schopen najít recept. Do další příležitosti se dostal Lukáš Kováč, jeho prudkou střelu však dokázal pozorný gólman soupeře vyrazit. V 35. minutě si role vymněnilo útočné duo Šoman-Tomšů, kdy Peťa poslal míč na Vaška a ten nekompromisně zvýšil naše vedení na 2-0. Bohužel jsme čisté konto do poločasu neudrželi, jelikož ve 40. minutě po zbytečně zahrávaném rohovém kopu a vlastně při první nebezpečnější akci hostů v našem pokutovém území dokázali eliminovat výsledek na poločasových 2-1. Poté hosté dokázali v posledních pěti minutách udržet míč v našem pokutovém území, jejich snaha vyrovnat zápas však vyšla naprázdno.

Druhá půle začala spíše mírnou převahou hostů, která však nepřinesla žádné zdramatizování zápasu. Od 60. minuty jsme převzali iniciativu hry opět my  a výborně hrájící celá záložní řada, především Tomáš Munster a Milan Liška skvěle dokázali udržet a rozehrát míč a hosté nebyli schopni na naši kvalitní hru reagovat. Po jednom z brejků, kdy se prosadil individuálně Tomáš Munster a dostal se svým průnikem až před gólmana Návojné, kterému nezbývalo nic jiného než ho ve vápně faulovat, nařídil sudí pokutový kop. Tento bez zaváhaní Vašek Tomšů promněnil a zvýšil naše vedení na zasloužených 3-1. Po této brance se hra víceméně uklidnila, hosté už tak „zapáleně“ nebojovali a spíše začali faulovat a hru bezdůvodně kouskovat. I poté jsme si vytvořili řadu gólových příležitostí jak Luky Kováč tak Peťa Šoman, výsledek 3-1 však zůstal konečným.

Hra, kterou předvedl náš mančaft, byla skutečně výborná, bojovná a všichni hráči ukázali jakou má náš tým sílu a kvalitu. Přestože soupeř předvedl také kvalitní fotbal, nevypustil žádný souboj a místy hrál jako o život, dokázali jsme toto důležité utkání zvládnout.

Hoši, chybí nám krůček, zápas, který hrajeme za týden dovrší celou sezónu a veřme, že dopadne tak, jak si všichni celou dobu přejeme. Pokud budete hrát tak, jako v tomto utkání, bojovně, srdcem a kompaktně, určitě dokážete, že patříme svojí kvalitou do OP. Věříme vám, že nevypustíte ani okamžik v zápase, protože krok zpátky už neexistuje. Takže cigi-caga ať je tam!!

 
 
 
 
 

 

 

Hodnocení utkání

 Pozlovice - Nevšová 1:1 (1:1)

branky Nevšové:  Tomšů-1

sestava Nevšové :

 
 
 
 
 

Podušel –  Topič, Šindler, Kůdelka, Juriga,  Boráň, Liška, Munster T., Klein,  Tomšů, Šoman          Střídali: Botík, Munster P., Červenka

 
 
 
 
 
 

 

Utkání začalo naším mírným náporem, měli jsme herní převahu, která také vyústila už v 15. minutě naší brankou, kterou po chytré nahrávce Stani Šindlera umístil přesně k tyčce Vašek Tomšů.

Bohužel naše radost netrvala dlouho, soupeř za pár minut potrestal naši nepřesnou hru ve středu hřiště a po střele z větší vzdálenosti vyrovnal na 1-1. Gól v naší síti nás evindentně zaskočil, přestali jsme hrát kombinační fotbal a byl to spíše soupeř, který mohl skóre upravit. Do poločasu se ale výsledek nezměnil.

Po změně stran jsme převzali iniciativu hry my, bohužel bez gólového efektu, i když jsme zahrávali řadu rohových a trestných kopů, nedokázali jsme tuto výhodu nijak zužitkovat.

Pouze bojovně hrající Tomáš Munster trefil spojnici břevna a tyče při jednom dobře zahraném trestném kopu. Největší šanci na obrat utkání měl Staňa Šindler, kterého poslal krásným pasem do vyložené šance Vašek Tomšů, bohužel tváří v tvář před gólmanem neuspěl. I přesto, že se naše hra v druhé půli zlepšila, nedokázali jsme přes veškerou a marnou snahu zvrátit průběh zápasu.

Tímto výsledkem došlo ke změně na pozici v tabulce, jelikož aktivně hrající Újezd vyhrál na domácí půdě a o skóre se dostal na vedoucí pozici.

Poslední utkání na domácí půdě sehrajeme s bojovným mužstvem Návojné, která evidentně při detailním zkoumání jejich posledních výsledků hraje za našeho rivala. I proto se musíme na toto utkání dobře připravit, semknout, nepodcenit soupeře a bojovat až do konce, jelikož se jedná o jedno z nejdůležitějších utkání celého tohoto ročníku. Pokud tento zápas zvládneme, hraje se v neděli v 10,30 hod. dle nařízení STK komise kvůli regulérnosti soutěže, bude se o postupu zřejmě rozhodovat v Újezdě, který si určitě své utkání v Biskupicích pohlídá, tak jak to dělal doposud.

Nezbývá než věřit, že mančaft bude hrát naplno svoji hru, tak jak jsme na ni byli zvyklí v loňském ročníku, nenechá se rozhodit zbytečnými informacemi a vlivy z vnější, které jsou cílené, zapne se a ukáže, že „někdy“ je srdce a vůle víc, než moc. Tak hoši ukažte za týden, že na to máme!! Věříme Vám!!!

 
 
 
 
 
 
 

 

 

Hodnocení utkání

 Nevšová – Šanov    4:2 (1:1)

branky Nevšové:  Tomšů-4

sestava Nevšové :

Podušel – Srcháček, Topič, Šindler, Juriga,  Boráň, Liška, Munster T., Klein,  Tomšů, Šoman         

Střídali: Botík

 

Zápas se hrál za trvalého deště, proto byl i terén pro oba týmy velice náročný. Naše mužstvo se dostávalo do tempa postupně, hrálo se spíše na polovině hřiště, i když více ze hry jsme měli my. Také jsme se dostali do dvou slibných příležitostí, které ovšem kýžený gólový efekt nepřinesly. Paradoxně to byl soupeř, který potrestal naši laxní obrannou hru a z první vážnější situace před naší bránou dokázal Šanov ve 38. minutě utkání skórovat. Naštěstí nás obdržená branka nesrazila na kolena a Vašek Tomšů ve 44. minutě stihl do poločasu vyrovnat.

Druhé půle začala našim náporem, stále častěji jsme byli nastěhováni v pokutovém území hostů a ohrožovali jejich bránu. V 55. minutě dokázal Vašek Tomšů využít chyby obránce Šanova a zvýšil vedení na 2-1. Bohužel jsme se z něho dlouho neradovali a soupeř opět po chvíli korigoval výsledek na 2-2.

Nadále jsme měli téměř trvalý tlak, do vyložených šancí se dostávali Peťa Šoman, Milan Liška i Martin Topič, jejich střely však buď gólman vyrazil, nebo jsme trefili břevno brány.

Po jednom ze samostatných průniků Vaška Tomšů byl tento v pokutovém území faulován a nařízen pokutový kop, který Vašek proměnil a poslal nás do vedení. Šanov ve snaze zvrátit průběh zápasu hrál velice tvrdě a následovala řada likvidačních faulů na naše hráče. Na takovém terénu, byly jejich zákroky velice nebezpečné a nepříjemné, a tak rozhodčí začal trestat, nejdříve žlutými a poté i červenou kartou, kdy hráč Šanova poněkolikáté poslal našeho hráče k zemi. Šanov si i poté vytvořil minimálně jednu slibnou šanci, kdy jsme museli míč doslova vytěsnit z brankové čáry.

Hra se díky častým faulům soupeře kouskovala, zahrávali jsme řadu rohových i trestných kopů, kdy jeden  z nich rozehrál Martin Topič a našel v pokutovém území volného Vaška Tomšů, který pečetil svým čtvrtým gólem zápasu výsledek utkání. Dal si tak skvělý dárek ke svým narozeninám, které ten den slavil.

Těžko hodnotit utkání, které se hrálo na nepříznivém terénu s tvrdou hrou soupeře, i tak jsme toto zvládli a doufejme, že za týden v Pozlovicích nezaváháme.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Hodnocení utkání

 Nevšová – Luhačovice B    3:0 (2:0)

branky Nevšové:  Šindler, Tomšů, Šoman

sestava Nevšové :

Podušel – Srcháček, Topič, Šindler, Juriga,  Boráň, Munster P., Munster T., Kováč,  Tomšů, Šoman          Střídali: Červenka, Botík

Utkání začalo spíše ve vlažném tempu, hrálo se převážně ve středu pole bez větších šancí na obou stranách. Po 20. minutách hry, kdy jsme iniciativu hry přebrali my, se z větší vzdálenosti prosadil Staňa Šindler, na jehož střelu byl gólman hostů krátký. Poté jsme měli trvalý tlak, který už v 30. minutě vyústil v druhou branku, kdy gólmana Luhačovic chytře překonal Vašek Tomšů a upravil tak skóre na zasloužených 2-0. Hned vzápětí mohl přidat třetí branku, bohužel svoji vyloženou šanci nedokázal proměnit. Poločas tak skončil našim vítězstvím 2-0.

Druhá půle nepřinesla téměř žádnou změnu, hrálo se nahoru – dolů, do šancí jsme se dostávali především z brejků bohužel jsme žádnou z dalších vyložených šancí nedokázali proměnit, jak Lukáš Kováč, tak Vašek Tomšů měli k úpravě skóre velice blízko, bohužel jejich snahy vyšly naprázdno.

Poté zahrozili i hosté, kteří se na čas dostali do našeho pokutového území, ale jejich střelu a vyloženou šanci náš gólman bravurně zlikvidoval a nedovolil tak zdramatizování zápasu.

V 75. minutě utkání Vašek Tomšů vybojoval na půlce míč, který bez okolků přihrál na volného Peťu Šomana a ten svůj samostatný průnik dokázal zužitkovat a přehodit gólmana hostů a pečetit tak výsledek utkání na končených 3-0.

Končený výsledek zápasu byl zcela zasloužený, téměř po celou dobu jsme měli převahu a skóre mohlo být výrazně vyšší, kdyby se nám podařilo proměnit vyložené šance v zápase.

Snad za týden, kdy nás čeká  těžké a důležité utkání ve Vlachovicích se střelecká smůla protrhne a dokážeme tak ustát velice těžkou roli lídra soutěže.

 
 Štítná B - Nevšová    1:4 (0:2)
branky Nevšové: Kováč, Tomšů, Šoman, Munster T.
sestava Nevšové :
Podušel – Topič, Srcháček, Šindler, Boráň, Kůdelka, Munster T., Klein, Kováč, Tomšů, Šoman          Střídali: Liška, Munster P., Juriga
           
Zápas, který byl ostře a aktivně sledovaný převážně našim soupeřem, který je v současnosti na druhém místě v tabulce, začal mírným tlakem Nevšové, která se postupně dostávala do pokutového území domácích. Přesto první gól vsítila Štítná, ten však nebyl pro ofsajdovou pozici uznán. Již v 10. minutě zápasu dokázal Vašek Tomšů přesně přihrát na volného Lukáše Kováče a ten se nemýlil, svoji perfektně umístěnou a načasovanou střelu poslal za záda gólmnana Štítné. Poté následoval náš tlak, který vyústil v druhou branku, kdy po střele Vaška Tomšů vypadl míč gólmanovi z rukou a Petr Šoman míč dopravil do sítě, bohužel pomezní rozhodčí z řad domácích byl jiného názoru a jeho pozdě zvednutý praporek k nelibosti našich hráčů znemožnil upravit skóre na 2-0. Hlavní rozhodčí nejdříve chtěl gól uznat, poté po poradě s pomezním rozhodčím gól neuznal. Tato nepříjemná situace nás naštěstí nijak nerozhodila a pokračovali jsme ve svém náporu. Tomáš Munster ve 25.minutě zápasu poslal nádherný pas na Vaška Tomšů a ten se nemýlil, na jeho střelu levačkou byl gólman krátký. Poločas tak skončil zaslouženě 2-0, domácí si téměř žádnou šanci nevytvořili.
Druhá půle začala v naší režii, udávali jsme tempo hry a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vsítit další branku, ta přišla už v 52. minutě, kdy po centru Martina Topiče, který přesně našel Petra Šomana, dokázal tento lehce tečí hlavou poslat míč do sítě soupeřovi brány. I tak se nadále pomezní rozhodčí domácích snažil svými nepřesnými výroky zvrátit průběh zápasu, proto musel být na pokyn hlavního rozhodčího nahrazen jiným. Naše hra byla kompaktní, mužstvo nechtělo připustit žádný obrat v zápase a do slibných šancí se dostal Lukáš Kováč i Milan Liška, jejich sóla však dokázal gólman Štítné pokrýt. V 70. minutě utkání si Tomáš Munster na polovině hřiště vybojoval míč, přelstil 2 hráče soupeře a svůj samostatný průnik korunoval parádním už našim čtvrtým gólem.
Naše hra následně mírně polevila, čehož hosté dokázali využít, když v 80. minutě upravili skóre na 4-1. I tak se Petrovi Šomanovi podařilo vsítít pátou branku, ta mu však opět pro ofsajdovou pozici nebyla uznána. Přesto jsme toto důležité a těžké utkání zvládli na výbornou, tým bojoval a ukázal, že prvenství v tabulce není náhodné.
Za týden se na domácí půdě utkáme s dalším nevyzpytatelným B mužstvem, týmem Luhačovice B. Věřme, že potvrdíme svoji roli favorita a hráči se na utkání připraví tak dobře jak nyní.
 
Hodnocení utkání
 Nevšová - Drnovice    7:1 (5:0)
branky Nevšové: Klein, Kováč, Šindler, Šoman-2, Tomšů-2
sestava Nevšové :
Podušel – Srcháček, Topič, Šindler, Boráň, Kůdelka, Munster T., Klein, Kováč, Tomšů, Šoman          Střídali: Munster P., Červenka, Botík
           
Do důležitého utkání na domácí se zapojil po dvou letech náš hráč Marek Kůdelka, který nahradil zraněného Tomáše Jurigu a s jeho výkonem musel být trenér spokojen.
Na soupeře jsme vletěli hned od začátku, kdy již ve 4. minutě zápasu po střele na gólmana hostů, kterou ještě stačil vyrazit dorážel do brány Kamil Klein nechytatelnou střelou. Naše hra dostala rychlost a už v 7. minutě zápasu, Lukáš Kováč upravil skóre na 2-0, kdy poslal na vytíženého gólmana Drnovice prudkou střelu z větší vzdálenosti, která zapadla za jeho záda.
Poté se hra mírně uklidnila, hosté se snažili otřepat z prvotního šoku a hrálo se převážně na půlce hřiště. Nám se podařilo vsítit i třetí branku, ta však nebyla pro ofsajdovou pozici Vaškovi Tomšů uznána,ovšem ten neponechal nic náhodě a hned z další šance, kdy poslal na jeho hlavu míč Petr Šoman zvýšil naše vedení ve 30.minutě na 3-0, kdy míč gólman vyrazil na břevno a od něho se vrátil k tyči a do brány. Nadále jsme měli trvalý drtivý tlak, z naší se hrál pohledný fotbal, soupeř se prakticky jenom bránil. Ve 35. minutě po skvěle zahraném rohovém kopu Tomáše Munstera se do míče opřel Staňa Šindler a hlavou nekompromisně zavěsil a upravil na 4-0. Hosté prakticky nevěděli jak dále hrát, jejich obrana kupila množství chyb, ze které vytěžil Petr Šoman, kdy při samostatném průniku nedal gólmanovi Drnovic šanci a poločas tak skončil 5-0.
Druhá půle již byla ve vlažnějším tempu, nebyl důvod hru nějak hrotit a tak se podařilo i hostům v 62. minutě korigovat na 5-1. Přesto jsme ani poté nepřastali hrát, Vašek Tomšů se dostal do několika slibných šancí a nastřelil 3 břevna. Na 6-1 zvýšil naše vedení svým druhým gólem v zápasu Petr Šoman, který opět při samostatném průniku obelstil gólmana hostů. I nadále se hrál líbivý fotbal z naší strany, kdy v 74. minutě Vašek Tomšů využil nedorozumnění gólmana a obránce Drnovic, oloupil ho o míč a pečetil tak výsledek utkání na konečných 7-1.
Tento zápas jsme sehráli velice dobře, dařila se nám kombinační hra, soupeř se téměř celý zápas jen bránil. Za týden zajíždíme do Štítné nad Vláří, věřme, že se na toto těžké utkání naši hráči dobře připraví a nedovolí ostatním soupeřům přiblížit se našemu současnému postavení v tabulce.  

 

Hodnocení utkání

Nevšová - Biskupice    3:3 (2:2)

branky Nevšové:  Tomšů-3

sestava Nevšové :

Podušel – Srcháček, Topič, Šindler,  Boráň, Juriga, Liška, Klein, Kováč, Tomšů, Šoman         

Střídali: Červenka, Botík

 

Utkání začalo z naší strany velice vlažně, nebyli jsme schopni si vytvořit žádné šance ani tlak. Absence záložníka Tomáše Munstera byla znát, chyběla nám jeho bojovnost a vůle, jeho centry chyběly útočníkům k tomu, aby si vytvořili alespoň nějaké šance. Naše hra byla laxní a pochopitelně soupeř toto vycítil a začal trestat. Hned v 15. minutě utkání po první střele a zmatku v naší obranné řadě trestal poprvé a ujal se tak vedení 1-0, kdo čekal, že nás inkasovaný gól probudí z letargie se mýlil, ba naopak naše hra i nadále připomínala spíše přátelské utkání. Biskupice, které naopak hrály velice bojovně a ukázněně nám předvedly lekci z produktivity, kdy už 25. minutě zápasu po jejich druhé střele na bránu zvýšily svoje vedení na 2-0. Poté jsme částeně začali alespoň hrát dopředu, přestože zmatky v záložní i obranné řadě nadále pokračovaly. Navíc došlo ke zranění Tomáše Jurigy, který musel střídat, takže nám ze hry odešel další ofenzivní hráč. Jediný, kdo se zřejmě nechtěl smířit s dosavadním výsledkem byl náš útočník Vašek Tomšů, který si ve 40. minutě zápasu vytvořil po samostatné akci  šanci, kdy překonal 4 hráče soupeře v pokutovém území a po faulu v pádu ještě vystřelil a korigioval výsledek na 2-1. Za pět minut později se mu podařil tento husarský kousek znovu, kdy opět po své individuální akci v pokutovém území vystřelil na gólmana hostů podruhé a podruhé tak dopravil míč do jeho brány a dokázal tak do poločasu upravit skóre na 2-2.

Hned v úvodu druhé půle, ve 47. minutě dovršil Vašek Tomšů svůj hatrrick, kdy po pěkné kombinační akci a přihrávce Petra Šomana, nedal gólmanovi hostů žádnou šanci a poslal tak náš tým do vedení. Kdo však čekal, že se tím naše hra uklidní a zlepší byl na omylu, soupeř hned z následujcího trestného kopu dokázal vyrovnat na 3-3, kdy náš gólman na výborně zahraný kop nebyl schopný zareagovat a míč podběhl. Tento gól nás víceméně srazil na kolena a naše trápení pokračovalo, byl to spíše soupeř, kdo mohl vstřelit další gól, naštěstí k tomu již nedošlo.

Toto katastrofálně sehrané utkání z naší strany skončilo 3-3 i za přispění nepřesných výroků pana rozhodčího, bohužel pokud nedokážeme přehrát soupeře, který se v soutěži zachraňuje nemůžeme pomýšlet na vítězství. Snad kromě výkonů 3 hráčů v zápasů nejde říci než, že zbytek mančaftu utkání podcenil, tým nebojoval, chyběla nám vůle a hlad po vítězství. Snad jsme si svůj černý den vybrali a další utkání již bude sehrané tak, jak má lídr soutěže hrát.

 

 

Hodnocení utkání

 Slopné – Nevšová    0:1 (0:0)

branky Nevšové:  Tomšů

sestava Nevšové :

Podušel – Srcháček, Topič, Šindler,  Boráň, Juriga, Munster, Liška Milan, Kováč,  Tomšů, Šoman         

Střídali: Klein, Červenka

 

Na první mistrovské utkání jsme zajížděli na horkou půdu do Slopného, kde jsme zápas před početnou diváckou kulisou začali mírným tlakem, bohužel jsme nedokázali tlaku využít a ani soupeřovu branku ohrozit. Poté převzali iniciativu domácí a stále častěji atakovali naše pokutové území, několikrát nebezpečně zahrozili před naší bránou, dokonce se jim podařilo nastřelit břevno.

Nám se podařilo ohrozit bránu soupeře jen minimálně, Peťa Šoman se ocitl po chytré přihrávce Vaška Tomšů ve slibné pozici, bohužel s jeho střelou neměl gólman žádné problémy. Náš útočník Vašek Tomšů byl pečlivě hlídán dvěma někdy i třemi hráči, tak příliš prostoru nedostal, bohužel ostatní naši hráči toho nedokázali využít ke skórování, domácí hráli tvrdý fotbal, při jednom s průniku Vaška Tomšů, ho nemilosrdně „sestřelil“ kapitán domácích a likvidačním zákrokem bez míče ze zadu ho poslal až za postraní čáru, kde zůstal dlouho otřesen. Po jeho návratu na hriště se dostal po pěkném centru před bránu, kde už si chystal střelu na hlavu, ale opět byl faulován, a stržen protihráčem k zemi, jasný faul ve vápně však nebyl odpískán.

Poločas tedy skončil zaslouženou remízou a v druhé půli jsme samozřejmě chtěli výsledek otočit, naše hra se mírně zlepšila, častěji jsme byli nastěhování před pokutovým územím soupeře, ve vyložené šanci se ocitl Tomáš Juriga i Peťa Šoman, jejich střely všeak bránu ani neohrozily.

Domácí evidentně hráli na remízu a bojovali s velkým nasazením, kopalo se několik trestných kopů na obou stranách, žádný však nebyl proměněn. Následoval rohový kop, který bravurně zahrál Tomáš Munster přízemní prudkou střelou, na kterou zareagoval Vašek Tomšů střelou ihned z první, tato se však odrazila od bránícíh hráčů soupeře zpět k němu, kdy dokázal ještě v pádu přistrčit míč do brány Slopného. A tak jsme se za velké radosti našeho týmu ujali v 82. minutě vedení. Zápas už jsme dokázali dohrát do vítězného konce. Tento soupeř byl velice kvalitní a na náš tým dobře připravený, evidentně se chtěl na favorita soutěže vytáhnout a vzít mu nějaký ten bodík.

To se mu však naštěstí nepovedlo a tak veřmě, že za týden na domácí půdě sehrajeme s mužstvem Rokytnice z naší strany lepší utkání  a nebudeme se takto střelecky trápit.

 

 

Nevšová - Rokytnice    4:1 (1:0)

 

 

 

 

 

Hodnocení utkání Mirošov - Nevšová    2:5 (0:3)

branky Nevšové:  Šindler, Kováč, Šoman, Tomšů-2

sestava Nevšové :Podušel – Srcháček, Topič, Šindler,  Boráň, Juriga, Munster T., Klein, Kováč,  Tomšů, Šoman         

Střídali: Munster P., Červenka, Botík

Utkání začalo spíše ve vlažném tempu, oba týmy se nechtěly hned úvodu dopustit nějaké chyby a vzájemně se spíše oťukávaly. Postupem času přebrala iniciativu Nevšová, kdy stále častěji atakovala bránu soupeře, když ve 20.minutě zápasu vystřelil Vašek Tomšů na gólmana Mirošova, tomu střela vypadla z rukou a Staňa Šindler ji pohotově uklidil za brankovou čáru. Za 5. minut na to po krásném centru Martina Topiče tečoval míč hlavou do sítě Lukáš Kováč a zvýšil tak naše vedení na 2-0. Následoval náš drtivý tlak, soupeř se prakticky nezmohl na žádný odpor a tak ve 40. minutě zvýšil a pojistil naše vedení Petr Šoman prudkou střelou, na kterou gólman zareagovat nestihl.

Do kabin jsme tedy šli s luxusním náskokem 3 gólů, což bylo od začátku druhé půle vidět, soupeř prakticky rezignoval a my stále častěji útočili na jejich bránu. Po jedné z individuálních akcí Vaška Tomšů, byl tento v pokutovém území faulován a sudí nařídil pokutový kop. Ten bez problémů sám Vašek Tomšů promněnil a zvýšil naše vedení již na 4-0. Naše hra logicky polevila, proběhlo střídání hráčů a soupeř vycítil šanci na korigování utkání, kdy 2x nebezpečně z bezprostřední blízkosti vystřelil, ale náš gólman vždy na jejich střely stihl zareagovat. Dokonce se soupeři podařilo protlačit míč za záda našeho gólmana, ale gól nebyl uznán, jelikož míč už před střelou byl za postranní čárou. I tak Mirošov dokázal utkání zkorigovat, když na chytrou střelu z větší vzdálenosti už zareogovat Podušel nedokázal a Mirošov tak v 80. minutě snížil na 4-1. I poté jsme hráli spíše útočný fotbal, kdy v 85. minutě opět po individální akci se Vašek Tomšů dokázal výborně zorientovat v pokutovém území a levačkou mezi třemi hráči soupeře poslal míč k tyči za záda gólmana. Utkání se v poklidu dohrávalo, když hráč Mirošova se v závěru, v 90. minutě zápasu ocitl sám před naší bránou, kde byl dle názoru sudího faulován a odpískán pokutový kop. Tento hráč Mirošova bez problému promněnil a stanovil tak konečný výsledek utkání na 5-2.

Zápas byl bohatý na góly i šance, Nevšová nepřipustila žádný obrat utkání nebo zdramatizování zápasu, takže jsme odcházeli do kabin spokojeni s vysokým vítězsvím na soupeřově půdě.

V dalších dvou kolech nás čekají soupeři na domácí půdě, nejdříve za týden Biskupice, poté Drnovice, tak snad nám naše neporazitelnost na domácí půdě vydrží i nadále.

 

branky Nevšové:  Šoman, Munster T., Tomšů-2

sestava Nevšové :

Podušel – Srcháček, Topič, Šindler,  Boráň, Juriga, Munster T., Liška, Kováč,  Tomšů, Šoman         

Střídali: Klein, Munster P., Červenka

           

První utkání na domácí půdě se hrálo za silného větru, který dělal jak domácím, tak hráčům soupeře problémy. Hned v úvodu zápasu nečekaně lehký míč skočil před naším gólmanem a odrazil se od něho směrem k bráně, naštěstí se však za brankovou čáru nedostal. Poté jsme převzali iniciativu hry do svých rukou a stále častěji atakovali pokutové území Rokytnice. V 15. minutě zápasu se ke svojí první střele dostal Petr Šoman a nekompromisně umístil míč za záda gólmana Baklíka. Hned za dvě minuty na to, se dostal opět do vyložené šance Petr Šoman, kdy po přesné přihrávce Vaška Tomšů však nedokázal zvýšit naše vedení, kdy gólman jeho střelu zneškodnil. I potom jsme měli více ze hry my, hosté hrozili jen sporadicky z brejků, ovšem vážnější nebo vyloženou šanci si nevytvořili.

Do druhé půle jsme nastoupili s vůlí co nejdříve skórovat a uklidnit tak naši hru, to se nám také podařilo, kdy v 60. minutě zápasu do té doby výborně a bojovně hrající Tomáš Munster vystřelil z větší vzdálenosti a nachytal gólmana Rokytnice „na hruškách“. Hosté však nepolevili, ba naopak za 5 minut z protiútoku dokázali výsledek korigovat na 2-1. Poté jsme si vytvořili trvalý tlak, soupoeři dělali problémy naše brejky do pokutového území, kdy při jednom z průniků Vaška Tomšů zastavil tohoto soupeř nedovoleně a sudí nařídil pokutový kop. Ten bez větších problémů Vašek Tomšů promněnil a zvýšil naše vedení na 3-1. Naše hra se zklidnila, stále častěji jsme byli nastěhování v pokutovém území soupeře a vytvořili si trvalý tlak. V 80. minutě utkání při chytré rozehrávce Martina Topiče poslal tento míč na Vaška Tomšů a ten se před osamoceným gólmanem nemýlil a pečetil tak naše zasloužené vítězství na 4-1.

Za týden zajíždíme k soupeři do Mirošova, věřme, že nám střelecká aktivita vydrží a dokážeme i tady bodovat.