Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář Nevšová x Tečovice

9. 9. 2008

TJ SOKOL Nevšová : TJ SOKOL Tečovice   4:2 (3:1)

Sestava Nevšové:  Zavadil, Sotolář, Barcuch, Vašička, Srcháček, Munster, Topič, Malina, Juřík, Šoman, Tomšů. 

Střídali: Marcaník, Janáček

Branky:   Topič 2, Tomšů, Šoman - Dostál 2
 
Mužstvo Nevšové se představilo po třetí v této sezóně před vlastními diváky bez zraněného záložníka Marka Kudelky a omluveného obránce Jardy Boráně s odhodláním zlomit smůlu a konečně na domácím poli zvítězit.
Toto bylo vidět již od první minuty utkání, kdy domácí jasně přehrávali soupeře kombinační hrou a obléhali jeho brankové území. 2x v rozmezí 5-ti minut zahrál soupeř v pokutovém území rukou, bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá. Štěstí se k nám ale po zásluze přiklonilo již v 15. minutě utkání, kdy na střelu Matina Topiče, která se odrazila od tyčky do brány, gólman neměl šanci reagovat. "Topinkovi" se opravdu na Tečovice daří, téměř v každém utkání s tímto soupeřem skóruje.
Bohužel naše radost netrvala dlouho a i když víme, že Dostál se při trestném kopu nemýlí, opět jsme po faulu na hostujícího hráče z něho inkasovali a skóre se vyrovnalo.
Naštěstí nás gól nepoložil a po chvíli jsme se opět dokázali ujat vedení gólem kapitána Petra Šomana a ve 43. minutě utkání nás dostal do klidu chytře umístěným třetím gólem Vašek Tomšů.
Do druhé půle šlo naše mužstvo s odhodláním neinkasovat a nedostat tak soupeře zpět do hry, což se nám bravurně podařilo a ihned v úvodu 2. půle upravil skóre utkání na 4:1 specialista na Tečovice Martin Topič. Od té chvíle měli domácí utkání pod kontrolou a zápas se dohrával v poklidném tempu. Vadu na kráse zkazil opět "neomylný" Dostál, který korigoval na konečných 4:2 jak jinak, než z trestného kopu.
Domácí předvedli doposud svůj nejlepší výkon sezóny a nezbývá než jim popřát ať jim fazóna vydrží a pokusí se porvat o body v Újezdě. S průběhem utkání, bojovností a vůlí hráčů po vítězství museli být spokojeni i nároční nevšovští diváci a fanoušci.

Hodnocení trenéra :

Velmi důležité utkání s tradičním rivalem z Tečovic mužstvo zvládlo na výbornou a konečně to byl pravý nevšovský teamwork a možná nám ke zklidnění hry pomohlo i páteční přípravné utkání v Lipové (6:3).

Pochvalu zaslouží všichni hráči za příkladnou bojovnost a nasazení a stejně důkladně se musíme připravit i na sobotní derby v Újezdě !