Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář Nevšová x Sehradice

25. 8. 2008

Komentář k zápasu:  TJ SOKOL Nevšová x TJ Sehradice 0:1 (0:0)

sestava : M. Zavadil - J. Boráň, J. Srcháček, J. Sotolář, Vl. Barcuch, M. Kudelka, T. Munster, M. Topič, P. Juřík, V. Tomšů a P. Šoman - střídali - R. Vacula, P. Malina a A. Chmela

K očekávanému derby se Sehradicemi jsme nastoupili s dalšími novými hráči v sestavě - Jirkou Sotolářem a Vlasťou Barcuchem a úvod utkání přinesl opatrnou hru obou týmů, náš celek byl přeci jen o něco aktivnější a dvakrát se ve velké šanci objevil Vašek Tomšů, ale výborného brankáře Sehradic neprostřelil. Hosté hrozili spíše z nebezpečných standartních situací a rychlých kontrů a jejich dvě nebezpečné střely minuly Zavadilovu branku.
Na hřišti se poté začalo jiskřit, na což doplatil vyloučením kapitán Sehradic Žáček a po druhé žluté byl po právu vyloučen.Nevšová vystupňovala svůj tlak a v závěru poločasu zatlačila oslabený hostující tým na jeho polovinu, ale výsledkem jejího veškerého snažení byla pouze nádherná Topičova střela do břevna a další herní situace nebyly dotaženy do konce a tak poločas skončil bezbrankovou remízou 0:0.
Ve druhé půli chtěli domácí zvýšit svoji aktivitu, ale nepochopitelně se přizpůsobili uspávací taktice hostů.Klíčový moment utkání přišel v 60. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Jiří Sotolář a Sehradice z následně nařízeného trestného kopu skvěle trefili nevšovskou branku.Domácí začali hrát vabank, ve velké šanci se objevil Petr Šoman a branka Vaška Tomšů nám nebyla pro domnělý ofsajd uznána. Hosté mohli několikrát utkání definitivně rozhodnout, ale zde zasáhl výborně brankář Mira Zavadil, který se při závěrečném náporu několikrát objevil na hrotu, ale standartní situace nebyly zahrávány s patřičnou razantnostní a hosté taktickým výkonem dovedli zápas k vítězství.

Hodnocení trenéra :
Výsledek derby je pro mne obrovským zklamáním a výkon některých hráčů byl více než podprůměrný.Sehradice se na nás velmi dobře připravili, kdežto naše hra byla velmi upracovaná, bez pohybu a v závěru už křečovitá.
I když jsme si říkali, že nebudeme nakopávat míče, tak především ve druhém poločasu to spíše připomínalo hru naší reprezentace v dobách největší slávy - vše na Kollera, ale naši hráči neměli proti vysokým hráčům Sehradic prakticky šanci a kolikrát to byla hra na náhodu.Nevyšlo nám ani střídání hráčů a tragické byly také rohy a standartní situace a musíme také zapracovat na fyzické kondici hráčů.
Mužstvo se potřebuje sehrát a stále se nám v sestavě objevují noví hráči, ale vše musíme řešit za pochodu a především musíme zkvalitnit tréninkovou účast hráčů.
Věřím, že se mužstvo probudí už na horké půdě v Návojné a na nepodařené utkání se Sehradicemi rychle zapomene....

Další utkání - neděle 24.srpna 2008 v Návojné - začátek utkání je v 16,30hod