Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní turnaj v Luhačovicích - memoriál Miroslava Oherala

18. 1. 2009
V prvním přípravném utkání v rámci zimního turnaje na umělé trávě v Luhačovicích nastoupil náš tým proti favoritu turnaje - účastníku 1.B třídy - rezervě FC TVD Slavičín.
Do zápasu vstoupil náš tým velmi aktivně a v prvních gólových příleřitostích se objevili Vašek Tomšů a Petr Šoman, omlazený tým hostí předváděl kombinační hru, ale do šancí se dostával pouze po standartních situacích.Náš celek hrál velmi bojovně a chtěl se ve slavičínském derby na svého soupeře vytáhnout a klíčový moment první půle přišek ve 35. minutě, kdy po ruce slavičínského hráče nařídil rozhodčí Walner pokutý kop a ten se štěstím proměnil Vašek Tomšů.Konec poločasu přinesl vyrovnanou partii na obou stranách a nevšovský tým tak odcházel do kabin s jednobrankovým vedením.
Do druhé půle nastoupil lépe slavičínský celek, který zpřesnil kombinaci a také po zásluze Vladárem vyrovnal a vzápětí mohl přidat mladý Fojtík další branku do naší sítě, ale brankář Malaník svůj tým podržel.Ve druhé části 2. poločasu naše mužstvo začalo hrát po zemi, k čemuž pomohlo i střídání a po hezké kombinaci svoji šanci chladnokrevně proměnil Vašek Tomšů a zanedlouho přidal nevídanou ranou z tresného kopu třetí branku.Závěr utkání přinesl několik šancí na obou stranách a svůj gólový apetit podtrhl Vašek Tomšů svojí čtvrtou brankou.
Celkově lze říci, že utkání splnilo svůj účel, spolehlivě fungovala obrana a mužstvo předvedlo nadšený bojovný výkon, který korunoval svojí kanonádou ostrostřelec Vašek Tomšů.
 

TJ SOKOL Nevšová vs FC TVD Slavičín B 4:1 (1:0)

Branky : 35., 68., 71. a 85. min. V.Tomšů

Sestava :

Malaník  R. - Kudelka M., Srcháček J, Trllo Zb., Juriga T., Marcaník Vl., Munster T., Topič M., Šoman P., Tomšů V. a Novosad Vl. (od 60. min Koseček P.)

 

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve druhém přípravném utkání zimního turnaje v Luhačovicích nastoupil náš celek proti mladému B týmu FK Luhačovice, který v minulém kole poměrně překvapivě zdolal účastníka okresního přeboru - mužstvo Březnice.
Úvod utkání přinesl vzájemnou oťukávanou z obou stran, domácí tým však přeci jen držel častěji míč na svých kopačkách, zatímco naši hráči se dopouštěli řady nepřesností a kazili velké množství přihrávek. Luhačovičtí mladíci hýřili pohybem a po pěkné akci se také zaslouženě dostali do vedení. Naštěstí však tato branka v naší síti probudila naše mužstvo z letargie a to zpřesnilo kombinaci a po akcích z křídelních prostorů se dostávalo do vyložených šancí, ale zde zaváhali postupně P. Šoman, M. Topič a V. Tomšů. Závěr 1.poločasu změnu brankového stavu nepřinesl, ale naše hra postupem času začala mít svůj řad a problémy domácím dělal především náš presink.Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním obrátit vývoj nepříznivého skóre a využít naše standartní situace, které již v první půli několikrát zaváněly brankou, což se nakonec také podařilo po vyrovnávajíci hlavičce novice v týmu St. Šindlera.
Domácí tým ohrožoval naši branku z nebezpečných brejků, ale srovnání skóre náš tým uklidnilo a ten začal předvádět konečně svoji hru a trpělivost nakonec přinesla růže, i když si nejdříve na brankáři Luhačovic vylámaly zuby P. Šoman a V. Tomšů, ale po podobných akcích z pravé strany rozhodli o našem vítězství V. Tomšů a M. Topič.
Závěr zápasu si už naše mužstvo pohlídalo a nebezpečný domácí celek prakticky do vážné šance nepustilo.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, náš tým srážely ke dnu neproměněné šance, ale v závěru utkání se přeci jen potvrdila naše větší herní vyzrálost . Pochválit  lze brankáře R. Malaníka, dále J. Srcháčka a J. Boráně, zlepšující formu prokázal M. Topič. Mužstvu chyběl zraněný M. Kudelka a poprvé se v nevšovském dresu představili St. Šindler a M. Liška.

 

TJ SOKOL Nevšová vs FK Luhačovice B 3:1 (0:1)

Branky : St. Šindler, V. Tomšů a M. Topič

 

Sestava : R. Malaník - T. Juriga, J. Srcháček, St. Šindler, J. Boráň, P. Šoman, T. Munster, M. Liška, Zb. Trllo, M. Topič a V. Tomšů - střídali - Vl. Marcaník a Zd. Pešek

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Třetí utkání luhačovického turnaje jsme odehráli proti našemu rivalu v OP a také proti našemu prvnímu jarnímu soupeři - SK Březnice. Pokud bylo záměrem všech zůčastněných skrýt naše přednosti před jarní premiérou, tak se to podařilo dokonale, neboť výkon mužstva v zápase byl bezkrevný a místy až mdlý.
Úvod utkání přinesl vyravnanou partii, březničtí nastoupili s posíleným kádrem a prosazovali se především po naší levé straně, kde nefungovala komunikace mezi našimi obránci a několik šancí soupeře zlikvidoval brankář Malaník, ale po špatně zahraném ofsajd systému šel tým Březnice do vedení a nadále ohrožoval naši svatyni. Naši největší gólovou šanci propásl Martin Topič a do půle jsme odcházeli s jednobrankovou ztrátou.
Začátek druhého poločasu zastihl naši obranu opět v nedbalkách a přišek trest v podobě druhé branky. Od té chvíle přeci jen se o málo zlepšila hra našeho týmu, ale spousta nepřesností srážela náš celek do kolen a vyložených příležitostí bylo jako šafránu. Březnice nastřelila břevno naší svatyně a další šance promrhala, naše hra byla stále křečovitá a bez myšlenky a Březnice vyhrála naprosto zaslouženě.

Pochválit lze snad jen brankáře Malaníka a Martina Lišku, ostatní zapadli do šedého průměru a někteří bojovali na hřišti sami se sebou....

 

TJ SOKOL Nevšová vs SK Březnice 0:2 (0:1)

R. Malaník - M. Kudelka, J. Srcháček, J. Boráň, T. Juriga, Zb. Trllo, M. Liška, T. Munster, M. Topič, P. Šoman a V. Tomšů (střídali : Vl. Novosad a Vl. Marcaník)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 Již čtvrté utkání luhačovického turnaje přineslo další derby, tentokrát proti ambicioznímu nováčku OP z Dolní Lhoty.Soupeř se na utkání scházel jako švábi na pivo a svoji sestavu dokonce vystužil bývalým slavičínským divizním hráčem Tomášem Zoubkem, ale v úvodních 20- ti minutách to byl především náš celek, který diktoval tempo hry a vynutil si sérii nebezpečných rohů a vyústěním tohoto tlaku byla tyčka Barcuchovi svatyně po střele Vaška Tomšů.
Výborným výkonem se v našem dresu prezentoval slovenský legionář Marcel Vysocký, který svým pohybem a důrazem neustále zaměstnával obranu Dolní Lhoty, ale ve 25. minutě si natáhl stehenní sval a musel odejít ze hřiště.Naše hra upadla do průměru a hru dolnolhotčanů dirigovali především T. Zoubek s D.Lysákem.
Po diskutabilním zákroku v našem vápně naříl bývalý třetiligový rozhodčí Roman Lebloch proti nám penaltu.Tu hosté proměnili a na hřišti se začalo jiskřit, některé zákroky přímo volaly po nějaké kartě, ale nakonec se vše uklidnilo a poločas skončil naší jednobrankovou prohrou.
Do druhé půle jsme nastoupili se snahou vyrovnat, ale naše kombinovaná sestava si nemohla poradit s velmi kvalitní záložní řadou soupeře a naštěstí náš brankář R. Malaník měl svůj den a držel naše šance na vyrovnání nad vodou a to také přišlo po výborném tahu trenéra, který na plochu poslal na standartní situaci zkušeného hráče a po velmi dobře kopnutém rohu Zb. Trlla nakonec Vašek Tomšů vyrovnal.Od té chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou, naši obranu velmi dobře dirigoval při neúčasti J. Srcháčka zkušený Martin Liška, bojovným výkonem se prezentoval St. Šindler a spolehlivě hrál na kraji obrany J. Boráň.
Záložní řada to měla proti Zubovi a spol. velmi těžké, v útoku se ve velmi dobrém světlě představil M. Vysocký, V. Tomšů svůj úkol splnil a Šomík má teď asi jiné starosti (otcovské) i když začal v utkání velmi dobře. Ostatní zahráli lépe či hůře, účast J. Srcháčka, T. Munstera a M. Kudelky se přeci jen musela projevit, ale celkový výsledek proti zkušenému soupeři se cenní.

 

TJ SOKOL Nevšová vs TJ Dolní Lhota 1:1 (0:1)

Branka : V. Tomšů

 

Sestava : R.Malaník - Vl.Marcaník, M.Liška, St. Šindler, J. Boráň, T.Juriga, M. Topič, Zb. Trllo, P. Šoman, V. Tomšů a M. Vysocký (střídali : R. Pešek a P. Koseček)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Do pátého utkání zimního turnaje proti týmu Újezda jsme vstoupili velmi dobře a vyústěním naší snahy byla penalta na V. Tomšů, kterou postižený sám proměnil a to se psala teprve 4. minuta zápasu.Další branka v síti soupeře na sebe nedala dlouho čekat a v 16. minutě se radoval opět V. Tomšů a naše akce byly stále nebezpečnější, i když soupeř hrál utkání pouze o 10 hráčích.Po půlhodině hry se z premiérového gólu v našem dresu mohl radovat Zb. Trllo a do kabin jsme odcházeli s pohodlným tříbrankovým náskokem.
V našem celku chyběli nemocní či zranění M. Topič, P. Šoman a M. Vysocký a po fašankách se nepodařilo vstát J. Boráňovi !? V sestavě tak zaskakoval P. Fojtík z Divnic a šanci dostali mladí R.Pešek s Vl.Marcaníkem.I druhá půle přinášela stejný obraz hry, Újezd se nemohl prosadit proti naší zformované obraně a naše rychlé akce byly velmi nebezpečné, ale chybělo jim lepší zakončení a utkání mohlo skončit daleko větším přídělem. Nakonec se radoval z trefy pouze M. Kudelka a opět V. Tomšů, ale i tak je výsledek povzbuzením do další činnosti, někteří hráči však musí přehodnotit své předzápasové aktivity, neboť mistrovská utkání budou  zcela o něčem jiném.Pochválit lze celý tým za kompaktní výkon, velmi dobře hrála obrana, do formy se vrací M. Kudelka, na křídle nezklamal T. Juriga a Vaškova devítibranková bilance v turnaji mluví o všem !

 

TJ SOKOL Nevšová vs SK Újezd 5:1 (3:0)

Branky : V. Tomšů 3, M. Kudelka a Zb. Trllo

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 6. kolo luhačovického turnaje pro nás přineslo druhou porážku v soutěži, tentokrát od našeho tradičního rivala ze Sehradic. Úvod zápasu byl vzájemnou oťukávanou, naše mužstvo bylo přeci jen o něco aktivnější, ale chyběla nám finální přihrávka a přesné zakončení. Klíčový moment pro vývoj celého střetnutí přišel v 11. minutě, kdy se k trestnému kopu postavil sehradický bombér Michal Kolařík a tečovaná střela skončila za zády překvapeného Malaníka. Naše mužstvo tato laciná branka poněkud zaskočila a to přestalo předvádět svoji tradiční kombinační hru a trojice útočníku se na velmi dobře hrající sehradické beky prakticky neprosadila.
Velmi hezká přímočará akce se nám povedla v závěru poločasu, kdy po spolupráci celého útočného tria se v obrovské šanci ocitl M. Vysocký, ale brankář hostí jeho střelu reflexívně vyrazil. Sehrazané svým důrazem platili na naši hru a naše kombinace byla stále více upracovanější a chyběla nám  jednoduchost a nápaditost. Hostující Kolařík trefil ještě břevno a do půle jsme odcházeli s jednobrankovým mankem.Ani druhá fáze utkání nepřinesla změnu obrazu hry, naši záložníci kazili spousty nahrávek a ani obrana nebyla ve své kůži a nikdo nebyl schopen pozdvednout prapor naší hry a zavelet do útoku, s přibývajícím závěrem utkání jsme si přeci jen jakési střelecké příležitosti vypracovali, ale zakončení nebylo patřičně důrazné.Na konci duelu vzal otěže do svých rukou mladý rozhodčí Ševčík, který postupně vykázal ze hřiště (bez karet) V. Tomšů, M. Topiče a J. Boráně za kritiku jeho výroků a 7 minut před vypršením hrací doby vše raději ukončil....Nutno však podotknout, že rozhodčí výsledek utkání neovlivnil a dá se říct, že svým výkonem zcele zapadl do slabého herního projevu našeho mužstva a na některých hráčích je až příliš vidět tréninková absence.Týmu očividně chybí P. Šoman a nehrál ani Zb. Trllo.

Určitě je co zlepšovat a máme na to ještě 3 týdny !!!

 

TJ SOKOL Nevšová vs TJ Sehradice 0:1

 

 

 

TJ SOKOL Nevšová – Ludkovice    2:3 (1:0)
 
branky Nevšové: Šoman, Tomšů
sestava Nevšové :
Malaník - Srcháček, Šindler, Liška, Boráň, Malina, Juriga, Munster, Trllo, Tomšů, Šoman
střídali: Marcaník, Pešek Roman
 
Utkání s tradičním rivalem OP začalo v rychlém tempu, naše mužstvo bylo lepším týmem, vytvářelo si řadu příležitostí ohrozit soupeřovu branku převážně z rohů a standartních situací.
Přesto se nám podařilo vsítít branku až v závěru 1. půle, kdy po pěkné přihrávce Munstera se nemýlil Šoman.
Úvod druhé půle patřil opět nám, bohužel vyloženou šanci a prázdnou branku po pěkné kombinaci dua Tomšů-Juriga trestuhodně spálil Trllo. Poté následoval další brejk a šance Šomana, bohužel gólman Ludkovic byl na svém místě.
Zákonitě po řadě neproměněných šancí přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu a následně se Ludkovice překvapivě ujaly vedení. Bohužel tento obraz hry známe i z mistrovských a přátelských utkání s tímto soupeřem, v převážné většině vždy naše mužstvo první půli vyhrává, v druhé se ovšem trápí a soupeř z toho těží. Tak tomu bylo i v tomto utkání. Přestože se nám z pokutového kopu podařilo útočníkem Tomšů vyrovnat a zápas vypadal, že skončí dělbou bodů, došlo v 90min. k brejku a samostatnému průniku hráče Ludkovic, našemu gólmanovi nezbývalo než hráče faulovat a následovala penala, kterou bez větších problémů soupeř proměnil.

Problémem našeho mužstva se jeví slabá tréninková morálka hráčů, dokáží se soupeřem držet krok pouze v první půli, neproměněné šance sráží celý tým na kolena. Také jsme ještě ani jedno utkání neodehráli ve stejné sestavě.

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Poslední utkání luhačovického turnaje nám přineslo poměrně příznivého soupeře v generálce na první jarní start, ta se však kvůli odloženému utkání s Březnicí nakonec nekonala.
I tak nastoupil náš tým do utkání proti Slopnému s nebývalou chutí a mužstvo předvádělo pohlednou kombinační hru, když vyústěním byla první branka Martina Topiče po ideálním uvolnění od Marcela Vysockého. Druhý jmenovaný představoval stálou hrozbu pro branku soupeře a sám byl také autorem našeho dalšího úspěchu. Přišlo však menší uspokojení v našich řadách a objevilo se několik okének v defenzívní činnosti našeho týmu, ale mužstvo podržel brankář Malaník a také střelecká nemohoucnost našeho soupeře.Po prostřídání v sestavě se hned ujala kombinace Tomáš Juriga - Petr Šoman a novopečený otec si připsal další trefu.Další zásah přidal Vašek Tomšů a utkání bylo prakticky rozhodnuto, naše mužstvo kontrolovalo hru a v posledních dvaceti minutách soupeř fyzicky odpadl a Martin Topič přidal svoji druhou branku. Komplikace přišla po snížení a následné penaltě, kterou však Radim Malaník bravurně lapil a v závěru přidal další branku Vašek Tomšů. Konec utkání proběhl již v poklidu, náš tým předváděl hezké kombinace a proti soupeři hrajícímu o třídu níže si zvedl své seběvědomí a herní jistotu a především vstřelil 6 gólů.
Pochválit lze asi všechny, po dlouhé době se probudil Martin Topič, útočníci splnili svoji roli a obrana ve druhé půli fungovala již spolehlivě.

 

Nevšová vs Slopné 6:1

branky : M. Topič 2, V. Tomšů 2, . Vysocký a P. Šoman