Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v Luhačovicích

14. 12. 2009

Rozlosování Zimního turnaje 2010  
 Memoriál Miroslava Oherala - V. ročník    
Příp. červené karty bude řešit komise ve složení: PHDr. František Hubáček,Mgr. Roman Lebloch, Mgr. Tomáš Mejzlík
            varianta 2-  12.1. 2010
kolo den datum čas soupeř výsl. střelci
I. 29.1. 19:30 Luhačovice B - Ludkovice 2:3 Rejda, Šenovský P. x Gavenda, Hamouz, Talaš
  Ne 31.1. 13:00 Kostelec - Březnice 1:5 Krhútek x Gracl 2x, Adamík, Štepanik, Ambrož
  Ne 31.1. 15:00 Sehradice - Nevšová 4:3 Plášek 2x, Tomšů, Žebráček x Topič, Tomšů, Balody
  Ne 31.1. 17:00 Slopné - D.Lhota 2:0 Frolo, Šůstek
             
             
II. Ne 7.2. 10:00 Březnice - Ludkovice    
  Ne 7.2. 12:00 D. Lhota - Luhačovice B    
  Ne 7.2. 14:00 Nevšová - Slopné    
  Ne 7.2. 16:00 Kostelec - Sehradice    
             
             
III. So 13.2. 12:30 Luhačovice B - Nevšová    
  So 13.2. 14:30 Slopné - Kostelec    
  Ne 14.2. 15:00 Sehradice - Březnice    
  Ne 14.2. 17:00 Ludkovice - D. Lhota    
             
             
IV. So 20.2. 10:00 Nevšová - Ludkovice    
  So 20.2. 16:30 Kostelec - Luhačovice B    
  Ne 21.2. 10:00 Březnice - D. Lhota    
  Ne 21.2. 16:00 Sehradice - Slopné    
             
             
V. So 27.2. 12:00 Slopné - Březnice    
  So 27.2. 14:00 Ludkovice - Kostelec    
  So 28.2. 18:00 Luhačovice B - Sehradice    
  Ne 28.2. 12:00 D.Lhota - Nevšová    
             
             
Víkend 6.-7.3. 2010 je volný z důvodu obsazení UT
             
VI. Ne 14.3. 10:00 Sehradice - Ludkovice    
  Ne 14.3. 12:00 Slopné - Luhačovice B    
  Ne 14.3. 14:00 Kostelec - D. Lhota    
  Ne 14.3. 16:00 Březnice - Nevšová    
             
             
VII. So 20.3. 17:30 Luhačovice B - Březnice    
  Ne 21.3. 13:00 Ludkovice - Slopné    
  Ne 21.3. 15:00 D. Lhota - Sehradice    
  Ne 21.3. 17:00 Nevšová - Kostelec    
             

 

Hodnocení turnaje Nevšová – Kostelec   3:6 (0:0)

 

branky Nevšové:  Tomšů-3

sestava Nevšové :

Hyžík – Trllo, Munster, Srcháček, Topič, Juriga, Červenka, Marcaník, Vacula, Tomšů, Šoman

střídali: Klein, Liška Milan, Pešek R., Hrbáček P., Sudek

 

Poslední utkání turnaje bylo v prvním poločase vyrovnané, Nevšová měla více šancí skórovat, bohužel se jí to nepodařilo, což ji také v divoké přestřelce v druhé půli mrzelo a stálo vítězství.

Vedení se ujal hned v úvodu druhé půle Kostelec, Nevšová stačila ihned po rozehrávce Vaškem Tomšů vyrovnat. Poté se hrálo v rychlém tempu a Kostelci se podařilo vstřelit 2 branky. Jelikož nám chyběl gólman Podušel, zaskakoval za něho hráč Hyžík a proti brejkům a samostatným průnikům soupeře neměl šanci. Hrál se ofenzivní fotbal, několikrát se v šanci ocitl Peťa Šoman, bohužel bez gólového efektu. Druhý gólem Nevšové snížil Vašek Tomšů na 4-2, poté však hosté přidali ještě 2 branky. V 88. minutě utkání pečetil  svým hattrickem Vašek Tomšů výsledek utkání na konečných 6-3 pro Kostelec.

V turnaji skončíme i přes dohrávku Slopného a Kostelce na posledním místě, což není určitě před začátkem soutěže lichotivé, parodoxem zůstává, že náš útočník Vašek Tomšů pravděpodobně vyhraje nejlepšího střelce turnaje s 9 brankami, i když ve všech našich utkáních nenastoupil. Obhájí tím své prvenství z loňského ročníku, kdy se mu podařilo vsítít gólů 12. Přejeme mu, ať  mu jeho gólová aktivita vydrží i v mistrovksých utkáních.

Hodnocení turnaje Nevšová – Březnice   1:3 (1:2)

 

branky Nevšové:  Tomšů

sestava Nevšové :

Podušel – Trllo, Munster, Srcháček, Topič, Juriga, Balody, Marcaník, Vacula, Tomšů, Šoman

střídali: Klein, Liška Milan, Pešek R., Hrbáček P.

 

Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu, obě mužstva se snažila kombinovat, hra byla vyrovnaná. Postupně se do šancí dostávala Nevšová, bohužel tyto zůstaly nevyužity.

Trest přišel po prvním vážnějším ohrožení naší brány, kdy ve 30.minutě utkání Březnice skórovala poprvé. Ihned po rozehrávce jsme šli do brejku a po pěkné kombinační akci nahrával Tomáš Munster Peťovi Šomanovi do brejku a ten rychlou přesnou přihrávkou našel Vaška Tomšů, který vyrovnával na 1-1.

Bohužel jsme nedokázali výsledek udržet do poločasu, přestože jsme měli po vyrovnávací brance více ze hry, soupeř nám uštědřil lekci z produktivity, kdy ve 45. minutě utkání po nedorozumnění v obrané řadě nejdříve prudkou střelu gólman Podušel vyrazil, následnou dorážku ještě Srcháček z brankové čáry uklidil, bohužel třetí dorážka už mířila do naší sítě.

Druhá půle začala náporem Nevšové, hrálo se převážně na půlce Březnice, ta v podstatě pouze bránila svůj jednobrankový náskok. Bohužel i přes několik vyložených gólových šancí a samostatných průniků Vaška Tomšů i Peti Šomana se nám nepodařilo vstřelit zasloužený vyrovnávací gól.

Paradoxně to byl opět soupeř, který v druhé půli vyslal do ojedinělého brejku svého hráče, který šel v 88. minutě sám na našeho gólmana a svoji šanci bez vážnějších problémů promněnil.

Přestože Nevšová byla v zápase lepším týmem, prohrála. Pokud nedáme góly, nemůžeme chtít vyhrát. I tak toto utkání bylo pohledné, z naší strany se hrál pěkný kombinační fotbal, bohužel bez gólového efektu.

V posledním duelu zimního turnaje nás čeká mužstvo Kostelce, tak uvidíme, zda jsme si již smůlu  vybrali v tomto utkání.

 

 

 

 

Hodnocení turnaje Dolní Lhota – Nevšová  

Výsledek utkání         6:0   (3:0)

Sestava:    Boráň,  Srcháček, Klein, Liška Milan, Červenka, Trllo, Vacula, Topič, Juriga, Munster, Tomšů

Střídali: Marcaník, Hrbáček P.

 

Od začátku utkání byl soupeř lepším týmem, prakticky nás k ničemu nepustil a stále častěji ohrožoval naši branku, když poprvé skóroval v 25. minutě. Do poločasu přidala Dolní Lhota ještě 2 branky a bylo by velice těžké utkání v druhé půli otočit, protože za celou první půlku jsme prakticky nevystřelili na gólmana hostů, ani ho nějak výrazně neohrozili.

Stejný obrázek hry pokračoval i v druhé půli Dolní Lhota byla výrazně lepším týmem, převážně ve středu hřiště se jí dařilo sbírat veškeré míče, naše hra byla upracovaná, bez myšlenky a většinou končila zbytečnou ztrátou míče převážně v záložní i útočné řadě.

Za celý zápas stojí za zmínku pouze šance Vaška Tomšů, který se ocitl ve vyložené šanci sám před gólmanem, bohužel toho nepřekonal a nezaznamenal tak ani čestný gól v síti hostů.

Zápas ukázal, že proti silnému soupeři jsme neměli vůbec žádnou šanci, někteří hráči by si měli uvědomit s jakým přístupem k přátelským utkáním přistupují.

V příštím týdnu máme na turnaji volno, ale v rámci soustředění, které o víkendu proběhne sehrajeme přátelské utkání v Otrokovicích s Jiskrou Otrokovice. Věřme, že hráči nebudou po pátečním tréninku moc „znaveni“, abychom dokázali se soupeřem s 1.B třídy udržet krok.

 

 

 

Hodnocení turnaje Nevšová – Ludkovice    5:2 (3:0)

 

branky Nevšové:  Tomšů-2, Trllo, Balody, Liška Milan

sestava Nevšové :

Podušel – Munster, Srcháček, Topič, Liška Milan, Balody, Marcaník, Červenka, Trllo, Vacula, Tomšů

střídali: Klein, Pešek R.

 

Nevšová se ujala vedení hned v úvodu utkání, kdy překonal gólmana hostů Zbyňa Trllo.

Druhý gól v jeho síti nenechal na sebe dlouho čekat a již v 10. minutě utkání vymetl šibenici veteránovi v ludkovické brance ukázkovou střelou Vašek Tomšů.

I nadále byla Nevšová lepším týmem, Ludkovice se téměř na nic nezmohly, naše mužstvo je přehrávalo především v rychlosti a kombinaci. Při dalším z brejků ve 30. minutě bez větších problémů skóroval Michal Balody a účastníci OP Ludkovice byly zralé na ručník, což také někteří jejich hráči dávali najevo svým nesportovním chováním. Na náš kombinační fotbal se jim však najít recept nedařilo, jen za cenu faulů převážně v naší útočné a záložní řadě.

Ve stejné režii pokračoval i druhý poločas Ludkovice nebyly schopné výrazněji ohrozit naši branku a jejich obrana nestačila na naši útočnou hru, převážně Vašek Tomšů dělal jejich obránci velké problémy, ten ho musel několikrát nešetrně faulovat, často ho držel za dres, okopával, ale i přesto se Vaškovi Tomšů podařilo vymanit z jeho sevření a i když byl v pokutovém území faulován ze zadu, dokázal ještě v pádu míč umístit do sítě Ludkovic a zvýšil tak naše vedení na 4-0. Za tento likvidační zákrok měl být agresivní ludkovický obránce vyloučen, bohužel se tak nestalo a i nadále, jelikož na Vaška Tomšů nestačil herně, ho fauloval dál, kdy už chvílemi šlo i o jeho zdraví.

V 80. minutě utkání po rohovém kopu Ludkovic se jim podařilo snížit na 4-1. Poté si Nevšová vytvořila ještě pěkné kombinační a rychlé akce, kdy z jedné z nich vsítil náš pátý gól výborně hrající Milan Liška. V 90. minutě utkání přidaly Ludkovice svůj druhý gól, což ale nemělo žádný vliv na výsledek zápasu. Akorát po závěrečném hvizdu neunesli někteří zbytečně „vyhecování“ hráči Ludkovic vysokou porážku, převážně jejich obránce hrající na Vaška Tomšů a to na co neměl na hřišti si začal vybíjet na něm. Toto jeho nesportovní chování bylo naprosto zbytečné, jelikož již v utkání náš útočník od něho schytal několik bolestivých zákroků. Věřme, že se to negativně neodrazí na jeho zdravotním stavu. Kdyby rozhodčí tohoto obránce včas vyloučil, tak jak si zasloužil, nemuselo k incidentu vůbec dojít.

Celkově však utkání Nevšová zvládla a porazila Ludkovice s rozdílem třídy.

Pochvalu zaslouží všichni hráči, věřme, že jim forma vydrží i jejich střelecká bilance, která  je momentálně na velice dobré úrovni.

 

 

Hodnocení turnaje Luhačovice B – Nevšová  

 

 

 

Výsledek utkání         3:4   (2:2)

Branky: Tomšů 2, Šoman 2

Sestava:    Boráň, Srcháček, Marcaník, Topič, Trllo, Juriga, Munster, Pešek Roman, Šoman, Tomšů

Střídali: Kovář J., Hrbáček P.

 

Přípravné utkání začalo ve vysokém tempu, kdy už od začátku bylo vidět, že hráči Nevšové mají velkou chuť hrát, což korunoval prvním gólem zápasu již v 10.minutě Peťa Šoman, po rychlé výměně míče s Vaškem Tomšů. Již za 5 minut na to, měl Peťa Šoman šanci naše vedení ještě zvýšit, gólman však na jeho pěknou střelu instinktivně zareagoval. Poté se hra vyrovnala, soupeř se snažil rychlými brejky atakovat naše pokutové území, ale naše obrana byla pozorná. Bohužel ve 25. minutě zápasu došlo k vyrovnání a to po střele nikým neatakovaného hráže ze středu pokutového území. Nadále se hrál rychlý kombinační fotbal, obě mužstva ukazovala, že fotbal hrát umí. Luhačovice se však dokázaly ujmout vedení v 35. minutě po jedné ze střel opět z větší vzdálenosti. Nevšová pak zabrala a snažila se do poločasu vyrovnat, což se jí podařilo ve 45. minutě, kdy na střelu Vaška Tomšů k tyči nedokázal překvapený gólman včas zareagovat.

Druhá půle začala náporem Nevšové, byla lepším mužstvem a často nastěhována v pokutovém území soupeře. Rychlé brejky převážně dua Šoman-Tomšů, dělaly soupeři problémy a po jednom z nich kapituloval i jejich gólman, kdy po rychlé výměně míče nahrával Vašek Tomšů Peťovi Šomanovi, který svoji vyloženou šanci bez problémů promněnil a poslal nás 65.minutě utkání do vedení. Nadále se hrálo ve vysokém tempu, velice kvalitní utkání, bohužel v 75. minutě zápasu po faulu na hráče soupeře následoval pokutový kop, který bez problémů Luhačovice promněnili.

Když se zdálo, že utkání skončí remízou, došlo k dalšímu brejku a rychlé výměně míče mezi hráči Šoman-Tomšů, kdy Peťa Šoman vrátil Vaškovi Tomšů jeho nahrávku při třetí brance a ten bez problémů v 88. minutě utkání strhl zaslouženě vedení na naši stranu a pečetil  tak výsledek utkání na 4-3 pro Nevšovou.

Zápas měl velice dobrou úroveň a téměř všichni hráči Nevšové si zaslouží pochvalu za předvedený bojovný výkon. Utkání bohaté na góly i šance se muselo líbit všem přihlížejícím divákům.

 

 

Hodnocení turnaje Slopné – Nevšová  

Výsledek utkání         3:2   (1:2)

Branky: Vacula, Trllo

Sestava:    Boráň,  Srcháček, Marcaník, Červenka, Trllo, Vacula, Topič, Juriga, Munster, Šoman, Pešek Roman

Střídali: Sudek, Rak

 

Do utkání jsme nastoupili v improvizované sestavě při absenci gólmana Podušela a několika hráčů základní sestavy.

Z počátku se hrálo převážně ve středu hřiště, kdy soupeř se osmělil již v 10. minutě utkání a obloučkem ala padající list, dopravil míč do naší sítě.

Poté jsme se více osmělili a atakovali častěji soupeřovo pokutové území. Zasloužené vyrovnání přišlo po trestném kopu, který nechytatelnou střelnou do šibenice umístil Vacula. Krátce na to tentýž hráč zahrával pokutový kop, který bohužel nepromněnil. I poté měla Nevšová ve hře navrch, hrálo se prakticky  jen před pokutovým územím soupeře. Tata snaha vyústila ve vedoucí branku po střele Trlla, na kterou gólman Slopného nedosáhl. Nadále měla Nevšová tlak, bohužel gól se nám vsítít nepodařilo, i když k tomu bylo několikrát velice blízko.

Do druhé půle jsme nastoupili ustrašeně, přestala se nám dařit kombinační hra, převážně chyby v záložní řadě nás stály rychlé přechody soupeře do našeho pokutového území. Po jedné takové chybě ve středu zálohy soupeř dokázal toho využít a vyrovnal utkání po své rychlé kombinační akci.

Bohužel ani vyrovnání nás nevyburcovlo ke zlepšení hry a Slopné nás přehrávalo především rychlou hrou v záloze na kterou jsme nemohli nalézt recept. Po jedné ukázkové hře na tři doteky si dokázal soupeř poradit i s našim stoperem a nedal našemu gólmanovi žádnou šanci.

Poté došlo k mírnému zlepšení naší hry, bohužel ani vyložené šance útočníka Šomana, kterého poslal samotného před bránu soupeře Vacula, nebyly proměněny a soupeř za předvedenou hru převážně ve druhé půli odcházel ze hřiště jako vítězný.

V utkání bylo patrné zapojení mladých hráčů (Červenka, Pešek), kteří předvedli velmi dobrý a bojovný výkon, což se o ostatních „tahounech“ mužstva říct nedá. Již podruhé po sobě nejsme schopni udržet vedení v utkání, v druhém poločase naše mužstvo odpadá jak fyzicky, tak i kombinačně. Nedaří se nám proměňovat vyložené šance v utkání a tím uklidnit hru.

Věřme, že hráčí se aktivněji zapojí do přípravy, převážně slabá tréninková účast je zde v druhé půli vidět. Snad se nám za týden podaří uhrát lepší výsledek, i když s velice kvalitním soupeřem Luhačovice B to nebude vůbec jednoduché.

 

 

Hodnocení turnaje Sehradice – Nevšová  

Výsledek utkání         4:3   (1:2)

Branky: Topič, Tomšů, Balody

Sestava:    Podušel,  Srcháček, Marcaník, Červenka, Topič, Juriga,  Balody, Liška Milan, Munster Tomáš, Šoman, Tomšů

Střídali: Trllo, Sudek, Munster Petr

 

Utkání začalo v rychlém tempu, kdy již ve 3. minutě utkání po pěkné kombinační akci vstřelil první  branku zápasu dobře umístěnou střelou Martin Topič. Zaskočený soupeř poté přidal na důrazu, ale hra se odehrávala převážně ve středu hřiště bez ohrožení naší branky. Ve 20. minutě utkání jsme zvýšili své vedení na 2-0 gólem Vaška Tomšů, který po své průdké střele nedal gólmanovi hostů žádnou šanci.

Poté hosté ještě více zpřesnili svoji hru, ohrožovali častěji naši branku a ve 45.minutě se jim podařilo snížit vedení gólem po dobře zahraném rohovém kopu.

V druhé půli došlo k našemu střídání převážně v záložní řadě, což se projevilo i na další naší hře, soupeř dokázal v 55.minutě utkání vyrovnat po chybě naší obrany.

Ve snaze vstřelit gól jsme častěji atakovali soupeřovu branku, Vašek Tomšů 2x z větší vzdálenosti vystřelil, gólman hostů však vždy na jeho přesné a prudké střely dokázal zareagovat a míč vyrážet na rohové kopy, které se nám však nedařilo přesně kopnout a střely umístit do branky. Hra se více otevřela ve snaze obou soupeřů vstřelit vítěznou branku, což se nám povedlo po kombinační akci Tomšů – Balody, který chytrou střelou k tyči přelstil gólmana hostů a šli jsme v 70. miutě utkání do vedení 3-2.

Bohužel naše špatná a nesoustředěná obranná hra vyústila ve 2 rychlé góly Sehradic, které byly jako přes „kopírák“ , kdy hráč Sehradic obelstil našeho stopera a druhý šel sám na našeho gólmana, kterému nedal žádnou šanci.

Utkání s kvalitním soupeřem z OP bylo vyrovnané, bohužel fatální chyby a nesoustředěnost naší obranné řady nás stály vítězství, které by určitě v tomto utkání bylo zasloužené.